23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha

Aktualności

Archiwum: grudzień 2010


CZY SPALARNIE SĄ NIEUNIKNIONE?
2010-12-06

Zdaniem Jacka Szymczaka, prezesa Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, firmy ciepłownicze "chcą współpracować z samorządami przy budowie nowej gospodarki odpadami". Bo, jak dodaje, "śmieci są jedynym paliwem, za które nie trzeba płacić. Na ich termicznej utylizacji można zarobić".


PEWNOŚĆ W SPRAWIE WĄTPLIWOŚCI
2010-12-08

Wciąż jest wiele wątpliwości w sprawie budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Małopolski Zachodniej. Ale też, coś już wiadomo na pewno. Choćby to, że jeśli dojdzie do tej inwestycji, powstanie ona na działce gminy Chrzanów, a nie gminy Trzebinia. 


PUBLICZNE PRZEDSTAWIENIE DOKUMENTACJI DOT. ZACHODNIEJ OBWODNICY MIASTA
2010-12-08

Burmistrz Miasta Chrzanowa zawiadamia, że w związku z przystąpieniem do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn: „Budowa zachodniej obwodnicy Chrzanowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 933”, w dniu 13.12.2010 r. o godz. 15.00 w Sali nr 26 Urzędu Miejskiego w Chrzanowie Al. Henryka 20 odbędzie się publiczne przedstawienie dokumentacji a w szczególności: sporządzonego raportu


JAK TO SIĘ ROBI W ŁODZI
2010-12-17
Strach wynika z niewiedzy

Cały strach ludzi przed spalarniami odpadów wynika z ich niewiedzy. Spróbujemy to zmienić - mówi prof. Grzegorz Wielgosiński z Politechniki Łódzkiej, ambasador rozpoczętej niedawno kampanii informacyjno-promocyjnej "Czysta energia" na rzecz promocji spalarni.

JAK TO SIĘ ROBI W BYDGOSZCZY
2010-12-20

Zielone światło dla spalarni

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił niedawno wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy, który zakwestionował wydaną przez prezydenta tego miasta decyzję środowiskową dotyczącą budowy spalarni odpadów.


JAK TO SIĘ ROBI W POZNANIU
2010-12-21

Hasło: odzyskać energię

Jak poinformował w poniedziałek (20 grudnia) „Głos Wielkopolski”, Poznań planuje wydać ponad miliard zł na realizację projektu zagospodarowania odpadów, obejmującego budowę zakładu demontażu śmieci wielkogabarytowych oraz spalarni śmieci. Ta ostatnia będzie kosztować 748 mln zł (netto) i powinna ruszyć w I kw. 2015 roku.


JAK TO SIĘ ROBI W KOSZALINIE
2010-12-27

Nie ma się czego bać

Anna Mętlewicz z Koszalina, miejscowa radna PiS, stojąca na czele Komitetu Ratowania Koszalina Przed Spalarnią, nawoływała do budowy instalacji plazmowej, zamiast rusztowej. Projekt takiej uchwały, chociaż podpisało się pod nim 2,5 tys. mieszkańców, koszalińscy radni odrzucili na sesji (w czerwcu) zdecydowaną większością głosów (16 przeciw, 6 za, 4 wstrzymujące się).


FAKTY I MITY. NIEPRAWDĄ JEST, ŻE ...
2010-12-28
Na stronie internetowej, mającej powstać Ekologicznej Spalarni Odpadów w Krakowie, (www.ekospalarnia.krakow.pl) zamieszczono ciekawe zestawienie faktów i mitów na temat tych instalacji. Oto skrót tej publikacji.


Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje