20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: wrzesień 2010


OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ - Z POSIEDZENIA KOMISJI OCHRONY ŚRODOWISKA RADY MIEJSKIEJ W CHRZANOWIE
2010-09-03
Chrzanowscy radni przekonali się nawzajem, że w przygotowywaniu dokumentacji koniecznej do zrealizowania projektu budowy Zakładu Termicznego Przekształcenia Odpadów Komunalnych (spalarni), trzeba od czegoś konkretnego zacząć. Tym "czymś" nie mogą być spory wokół niekonkretnych koncepcji.

RAPORT ŚRODOWISKOWY
2010-09-03
Przyjmujemy wszystkie uwagi i wnioski do raportu środowiskowego, stwierdzającego, że budowa pod Chrzanowem Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych jest możliwa i pożądana. Warunek jest tylko jeden: nie interesują nas stwierdzenia typu "nie, bo nie" - twierdzi Leszek Wroński, konsultant i specjalista ekolog.

FORUM CZYLI ROZMOWY
2010-09-03
O ekologii, czyli praktycznie o wszystkim co nas otacza, bo to przecież nasze, naturalne środowisko - można rozmawiać bez końca. Ale na początek zapraszamy do podzielenia się przemyśleniami w trzech grupach nie tyle tematycznych, co problemowych. Określiliśmy je w skrócie: Jestem za, Jestem przeciw, Mam wątpliwości.

PUBLICZNA PREZENTACJA DOKUMENTÓW
2010-09-16
Tylko kilkanaście osób (w większości radni), przybyło na publiczną prezentację dokumentów postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Chrzanów.

OSUSZANIE OSADNIKA ZG "TRZEBIONKA"
2010-09-17
Wielka hałda naprzeciwko Chrzanowa za autostradą, to jak wiadomo, staw osadowy Zakładów Górniczych "Trzebionka". Wraz z ich likwidacją, osadnik jest osuszany, by następnie zrekultywować jego wierzchołek.

JAKA WODA W KRANACH
2010-09-20

Trwa zalewanie wyrobisk likwidowanej kopalni "Trzebionka". A wraz z nim, dotychczasowe ujęcia wody pitnej są stopniowo wyłączane z powodu nadmiernego zasiarczenia.


KONTROLE WYWOZU ODPADÓW
2010-09-23
Inspektorzy z wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w  Chrzanowie, wspólnie z policją, rozpoczęli kontrolę sposobów pozbywania się odpadów przez mieszkańców.

PLAN GOSPODARKI ODPADAMI
2010-09-27
Segregacja odpadów, zbieranych selektywnie
WIELKOOBSZAROWA INWENTARYZACJA STANU LASU
2010-09-27

Zgodnie z art. 13a ust. 2 Ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich kategorii własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju rozpoczyna się wykonanie opracowania pod nazwą Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2010-2014.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje