20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: listopad 2011


NOWY PARKING PRZY UL. KRAKOWSKIEJ
2011-11-02

Wraz z zaplanowaną modernizacją wiaduktu nad ul. Krakowską, nastąpi przebudowa jej początkowego odcinka, który będzie dwukierunkowy. Tak, by samochody mogły wjechać i wyjechać z dużego parkingu (na 50 aut), jaki powstanie między nasypem kolejowym a ulicą równoległą do niego, która w przyszłości doprowadzi do ul. 29 Listopada a następnie do ul. Siennej. Będzie więc stanowiła trasę alternatywną dla ul. Podwale.


JEST DECYZJA ŚRODOWISKOWA DLA BERGER BAU
2011-11-07

Burmistrz Chrzanowa wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji przedsięwzięcia "Budowa zakładu wytwarzania mas bitumicznych na działkach leżących w obrębie Luszowice". Dzięki temu firma BERGER BAU POLSKA z Wrocławia, może rozpocząć inwestycje planowane w naszej gminie. Jak zapowiedział jej prezes - Thomas Lorkowski, sama wytwórnia stanowi pierwszy krok do założenia tu bazy logistycznej dla obsługi inwestycji drogowych w rejonie Krakowa i Katowic. A to oznacza, iż w miarę pozyskiwania zamówień, wzrośnie możliwość zatrudnienia mieszkańców oraz wpływ podatków dla gminy.


DYSKUSJA NAD KSZTAŁTEM ZGOK
2011-11-07

Na pytania internautów, zadane na naszym Forum, odpowiedział Wojciech Smołka, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie. Jaki będzie, i jaki może być ZGOK w przyszłości? Dlaczego jego unowocześnianie postepuje tak wolno? Czytaj  na Forum, w temacie "Rozbudowa ZGOK-u w Balinie".


I U NAS POSZUKAJĄ GAZU ZIEMNEGO W ŁUPKACH
2011-11-10

Tereny gminy Chrzanów, o czym powiadomiło burmistrza Ministerstwo Środowiska, zostały objęte koncesjami i wnioskami "na poszukiwanie i rozpoznawanie niekonwencjonalnych złóż gazu ziemnego" (w łupkach). Jak wynika z mapy zamieszczonej na stronie interenetowej tego resortu (publikujemy jej fragment), poszukiwania mogą być także prowadzone w gminach Alwernia oraz Trzebinia.


KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE GOSPODARKI WODNEJ
2011-11-14

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej prowadzi konsultacje społeczne nad dwoma strategicznymi dokumentami: "Harmonogram i program prac związanych z aktualizacją planów gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy" oraz "Przegląd istotnych problemów gospodarki wodnej dla obszarów dorzeczy". Każdy zainteresowany może wnosić do nich uwagi i opinie, w terminie do 29 lutego 2012 roku.


KOPALNIA ŻELATOWA SIĘ ZMIENIA
2011-11-14

Kopalnia i Prażalnia Dolomitów "Żelatowa" nie tylko zmieniła właścicieli, ale - jak oni sami podkreślają - zmienia się przede wszystkim sama. I tak jest w rzeczywistości, gdyż zakład przejęli fachowcy, górnicy ze zlikwidowanych ZG "Trzebionka".


PARKINGI PRZY DWORCACH KOLEJOWYCH
2011-11-22

Planowana modernizacja linii kolejowej nr 93 Trzebinia - Zebrzydowice, obejmuje na terenie gminy Chrzanów przebudowę aż 12. obiektów inżynieryjnych (głównie wiaduktów) oraz utworzenie czterech parkingów przy dworcach PKP. Ich lokalizację pokazuje załączona mapa.


LEKCJE NA SKŁADOWISKU ODPADÓW W BALINIE
2011-11-23

Coraz więcej uczniów oraz przedszkolaków odwiedza Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie, by odbyć lekcje na urządzonej tu ścieżce edukacji ekologicznej. Wycieczki przyjeżdżają nie tylko z placówek oświatowych powiatu chrzanowskiego. Niedawno gościły tam dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 95 w Katowicach.


KŁAMSTWA EKOLOGICZNE: ŚWIAT BEZ TRUCIZN
2011-11-24

"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę" - to zdanie, powiedziane na początku XVI wieku przez Paracelsusa, cytuje prof. Przemysław Mastalerz w swojej książce "Ekologiczne kłamstwa ekowojowników" (Wydawnictwo Chemiczne, Wrocław). Cytuje po to, by udowodnić jak utopijne jest dążenie do świata bez trucizn.


LATAJĄCE SZCZURY POD BANKIEM
2011-11-29

Każdego dnia stado gołębi wytrwale dziobie chodnik pod bankiem przy chrzanowskim magistracie, bynajmniej nie szukając tam - wzorem srok - błyszczących drobniaków. Gołębie te, zwane coraz powszechniej "latającymi szczurami",  wyżerają niestrawione resztki z odchodów gawronów, jakie od lat zasiedlają drzewa na alei Henryka.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje