20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: grudzień 2011


56 NOWYCH MIESZKAŃ W CENTRUM CHRZANOWA
2011-12-02

Chrzanowski TBS rozpoczął przebudowę trzech starych kamienic i jednej oficyny na komfortowe mieszkania w centrum miasta. Modernizacja obejmie domy przy ul. Mickiewicza 6 i 8 oraz ul. Śląskiej 15 wraz z przyległą oficyną. Zakończenie prac zaplanowano na koniec 2012 roku.


RAPORT WYKAZUJE WYŻSZOŚĆ KOMPOSTOWANIA NA PRYZMACH
2011-12-05

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie planuje wybudować "instalację segregacji odpadów i produkcji stałego paliwa alternatywnego oraz biokompostowni pryzmowej". Jak wynika z przedstawionego raportu o oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko, porównanie metody kompostowania w systemie zamkniętym z metodą kompostowania na pryzmach otwartych, ale z wymuszonym napowietrzaniem - wypada zdecydowanie na korzyść tej drugiej.


OPŁATY ZA UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI
2011-12-13

Każdy może zapoznać się z dokumentami inwestycji, co do których jest wymagane ustalenie tzw. uwarunkowań środowiskowych czy sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko. Gwarantuje to ustawa O udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie. Jednakże wiąże się to również z koniecznością wniesienia odpowiednich opłat.


"TAK" DLA SPALARNI, ALE POD DWUSTU WARUNKAMI
2011-12-13

Burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski wydał 7 grudnia decyzję ustalającą środowiskowe warunki realizacji "Budowy Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla Małopolski Zachodniej". Dokument liczy aż 102 strony, gdyż zawiera nie tylko blisko 200 warunków, wyszczególnionych przez gminę, Sanepid i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Są w nim również odpowiedzi na ponad 100 uwag i wniosków zgłoszonych przez strony postępowania, głównie Stowarzyszenie EKO-LU.


ZACHWALANIE CHRZANOWA
2011-12-22

Polska firma, która zamierza wybudować w miejscu starego szpitala galerię handlową nazwaną w już wydanych, eleganckich folderach "Kasztelania City Centre" -  zachwala Chrzanów, który "leży bliżej niz myślisz" i dlatego stanowi miejsce skupiające "w 30 minutowym obszarze oddziaływania aż 852.100 mieszkańców".


ODWOŁANIA OD DECYZJI WS. WARUNKÓW BUDOWY SPALARNI
2011-12-28

Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych Silesia z Opola oraz Stowarzyszenie Eko-Lu z siedzibą w Luszowicach, złożyły do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie odwołania od decyzji Burmistrza Chrzanowa z  7 grudnia 2011 r. o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Małopolski Zachodniej” .Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje