20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: kwiecień 2011


NAJPIERW BĘDĄ MOGŁY, POTEM BĘDĄ MUSIAŁY...
2011-04-11
Od 1 stycznia 2012 roku, gminy będą mogły wprowadzać tzw. podatek śmieciowy bez potrzeby rozpisywania w tej sprawie - jak trzeba robić obecnie - referendum. Natomiast od 1 lipca 2013 roku, wszystkie gminy będą już musiały pobierać od mieszkańców opłaty za odpady komunalne, które zagospodarują w ramach zadań własnych.

BERGERBAU CHCE WKROCZYĆ DO CHRZANOWA
2011-04-12
Koncern budowlany BergerBau, działający w Niemczech (z centralą w Passau), Czechach, Słowacji i Polsce - zamierza wybudować w gminie Chrzanów wytwórnię mas bitumicznych. Pozytywną opinię w tej sprawie wystawił już Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie.

JESZCZE POCZEKAMY NA ZAMIANĘ OSADNIKA W PAGÓREK
2011-04-12
Stanowiący wielką budowlę ziemną, staw osadowy Zakładów Górniczych "Trzebionka" w likwidacji, zamieni się w porośnięty zielenią pagórek nie wcześniej jak w 2015 roku. I to przy założeniu wariantu optymistycznego.

TRZEBIONKA ZALANA W JEDNEJ TRZECIEJ
2011-04-12

Zalewanie wodą wyrobisk zamkniętej kopalni "Trzebionka" przebiega zgodnie z planem zatwierdzonym przez Urząd Górniczy i nie ma tu żadnych niespodzianek. Eksperci nie przedwidują, by z tego powodu występowały, czy wystąpiły na powierzchni jakiekolwiek szkody - zapewnia likwidator ZG "Trzerbionka", Jan Pisula.


KOLEJNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI' 2011
2011-04-12

Początki obchodów Dnia Ziemi na świecie sięgają roku 1970, kiedy to aktywiści z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które wypromował Gaylord Nelson, amerykański senator wspierający ochronę środowiska.


POSEŁ ARKIT ODPOWIADA PRACODAWCOM
2011-04-13
Przedstawiamy fragmenty odpowiedzi posła Tadeusza Arkita na list otwarty do parlamentarzystów podpisany przez Pracodawców RP, zamieszczony w "Gazecie Wyborczej" z 11 kwietnia. - Czytałem Państwa list z  nadzieją i przekonaniem, że spotkam się z argumentami oraz rzetelną oceną rozwiązań proponowanych w nowelizacji ustawy z 1996 r. o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, tymczasem spotkałem tam wiele powierzchownych i nieprawdziwych wręcz stwierdzeń, do których pozwolę się odnieść....

EKO-LU STRONĄ W POSTĘPOWANIU
2011-04-14
Na wniosek stowarzyszenia EKO-LU, burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski uznał tę organizację za stronę w postępowaniu w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla koncernu BergerBau, zamierzającego wybudować przy ul. Wodzińskiej (obok nasypu kolejowego) wytwórnię mas bitumicznych.

BERGERBAU PLANUJE ZATRUDNIĆ 200 OSÓB
2011-04-21

Chrzanów ma szansę wykorzystać gospodarczo swoje centralne położenie pomiędzy aglomeracją śląską a krakowską. Niemiecki koncern budowlany BergerBau planuje tu zatrudnić docelowo ok. 200 osób. I zapewnia, iż jego wytwórnie spełniają wszystkie zaostrzone normy w zakresie ochrony środowiska.


KONTROLA ODPADÓW I ŚCIEKÓW
2011-04-29
Po weekendzie majowym wyruszą w teren zespoły kontrolujące dokumentację wywozu odpadów i ścieków z posesji na terenie gminy Chrzanów. Nie należy się zatem zdziwić, gdy zapuka do nas pracownik wydziału ochrony środowiska w towarzystwie funkcjonariusza policji.


Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje