20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: czerwiec 2011


DZIAŁKI BUDOWLANE WŚRÓD DRZEW
2011-06-01

Gmina Chrzanów przygotowuje do sprzedaży kilkanaście atrakcyjnie położonych działek budowlanych na os. Kościelec, przy ul. Kasztanowej Bocznej. Ich główną zaletę stanowi to, iż nowe domy staną wśród drzew, gdyż rosną tam dość gęsto sosny samosiejki.


TAK DLA KWIATÓW, NIE DLA DESKOROLEK
2011-06-06

Gmina Chrzanów zamierza ustawić na Rynku tablice przypominające, iż w tym miejscu, przeznaczonym wyłącznie dla ruchu pieszego, zabroniona jest jazda na rowerach i na deskorolkach.


Cywilizacja wkroczyła na ul. Zbożową
2011-06-13

Ulica Zbożowa, łącząca ul. Fabryczną z ul. Stara Huta, była ostatnią taką enklawą w centrum Chrzanowa, gdzie nie doprowadzono sieci kanalizacyjnej. I mieszkańcy stojących tu, kilkunastu domów, musieli korzystać z tzw. szamb. Od niedawna mogą się wreszcie czuć jak w mieście, bo kanalizację już mają.


ŚMIECI TOPIONE W CHECHLE
2011-06-24

Urzędnicy, udający się w teren wspólnie z policjantami, sprawdzili dokumenty potwierdzające wywóz śmieci i szamba z blisko stu posesji w gminie Chrzanów. A przy okazji odkryli kilka dzikich wysypisk. Najbardziej "uczęszczane" okazało się to pod mostem na Chechle przy ul. Pogorskiej.


TRWA ZBIÓRKA LEKÓW PRZETERMINOWANYCH
2011-06-27

Dziesięć chrzanowskich aptek wciąż przyjmuje leki przeterminowane. Stanowią one tzw. odpady problemowe i dlatego nie powinno się ich wyrzucać do kubłów razem ze śmieciami komunalnymi.


ŁOWISKO ZAMIAST ŚMIETNISKA
2011-06-27

Mieszkańcy Pogorzyc zrobili sobie na kilkunastu hektarach należących do gminy Chrzanów - piękny teren rekreacyjny. Postawili domek, ławki, ubikacje i przede wszystkim urządzili całkiem spory zalew z całymi ławicami ryb.


POWIAT ZABIEGA O MNIEJSZE SPALANIE
2011-06-27

Chrzanowskie starostwo, w trosce o środowisko naturalne, podejmuje działania ograniczające  zbędne przejazdy aut, emitujących przecież spaliny do atmosfery. I - rzecz jasna - narażające mieszkańców oraz samorządy na niepotrzebne koszty.


PRZESTĘPSTWA I WYKROCZENIA KANALIZACYJNE
2011-06-27

Kanalizacja to cywilizacyjne dobrodziejstwo, tej samej miary co gaz i prąd w mieszkaniach. A jednak wciąż nie doceniają tego liczni jeszcze zwolennicy tzw. szamb, czyli gromadzenia nieczystości w kloakach albo - niestety - wypompowywania ich gdzieś do rowów lub na łąki.


ROZWÓJ PRODUKCJI, ALE Z POSZANOWANIEM ŚRODOWISKA
2011-06-28

W chrzanowskim magistracie złożono ostatnio kilka wniosków o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanych przedsięwzięć gospodarczych. Bez tego dokumentu nie można teraz rozpocząć praktycznie żadnych inwestycji gospodarczych.


SAMORZĄDY POPIERAJĄ, ALE STAWIAJA WARUNKI
2011-06-30

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie przystępuje do "Budowy i urządzenia sortowni zmieszanych odpadów komunalnych  wraz z kompostownią i instalacją do produkcji stałego paliwa alternatywnego oraz infrastrukturą towarzyszącą". Wchodzące w skład spółki ZGOK samorządy: Chrzanowa, Libiąża i Trzebini - popierają te inwestycje, ale pod warunkiem, że nie będą uciążliwe dla otoczenia, czyli mieszkańców.


CHRZANÓW PROPONUJE PKP: ZMODERNIZOWAĆ WIADUKTY, URZĄDZIĆ PARKINGI
2011-06-30

Polskie Koleje Państwowe przystępują do modernizacji linii nr 93 Trzebinia-Zebrzydowice, na odcinku Trzebinia-Oświęcim, rozpoczynając od etapu Trzebinia-Chrzanów. Dlatego burmistrz Ryszard Kosowski wystąpił do PKP, by przy tej okazji przebudowała stare wiadukty nad ulicami miasta oraz urządziła parkingi przy odnowionych dworcach.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje