20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: sierpień 2011


ZGOK W BALINIE MUSI SPORZĄDZIĆ RAPORT ŚRODOWISKOWY
2011-08-12

Burmistrz Chrzanowa, po przeanalizowaniu projektu inwestycji "Budowa i urządzenie sortowni zmieszanych odpadów komunalnych wraz z kompostownią i instalacją do produkcji stałego paliwa alternatywnego oraz infrastrukturą towarzyszącą" - czyli rozbudowy Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie, nałożył na inwestora obowiązek sporządzenia raportu o oddziaływaniu tego przedsięwzięcia na środowisko.


OCYNKOWNIA W KROCZYMIECHU MOŻE SIĘ ROZWIJAĆ
2011-08-19

Burmistrz Chrzanowa wydał decyzję ustalającą środowiskowe uwarunkowania rozwoju produkcji Ocynkowni Śląsk zlokalizowanej w Kroczymiechu. Oznacza to, że firma może teraz otrzymać od starostwa pozwolenie budowlane na zamierzoną instalację nowego zbiornika do obróbki elementów z żelaza i stali.


NOWA HALA FIRMY SWISSPOR
2011-08-19

Spółka SWISSPOR, zamierza wybudować na swoim terenie w Kroczymiechu nową halę, w której uruchomi produkcję papy. Burmistrz Chrzanowa ustalił warunki jakie ta inwestycja powinna spełnić, by w minimalnym stopniu oddziaływać na środowisko.


MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W SIERSZY
2011-08-22

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie modernizuje swoją oczyszczalnię ścieków w Sierszy. Otwarta komora, w której fermentowały osady, otrzyma szczelne zadaszenie, wyposażone w wyciąg gazów i biofiltry, co znacznie zredukuje uciążliwość zakładu dla otoczenia.


BUŁECZKI MAŚLANE Z DAN CAKE POLONIA
2011-08-22

Działająca przy ul. Transportowców w Chrzanowie spółka Dan Cake Polonia zamierza zbudować halę produkcyjno-magazynową, w której zamontuje urządzenia nowych linii do wypieku chleba tostowego oraz bułeczek maślanych. Roczna zdolność produkcyjna obu tych wyrobów ma sięgać łącznie aż 35 tys. ton, bo zainstalowane roboty przemysłowe potrafią w ciągu godziny upiec 6 tys. bochenków chleba i 43 tys. bułeczek.


PROBLEMY KANALIZACYJNE: KOMU POMÓC, A OD KOGO WYMAGAĆ?
2011-08-26

Od zakończenia rozbudowy systemu kanalizacji w ramach projektu dofinansowanego z Funduszu Spójności, minęły dwa lata. Tyle, ile regulaminy utrzymania porządku i czystości w gminach dają mieszkańcom na podłączenie się do przebiegającego w pobliżu kolektora i likwidację szamba. Tymczasem tzw. przyłącz wykonało dopiero 45 proc. właścicieli tych nieruchomości, dla podłączenia których nie ma przeszkód  technicznych.


CHRZANOWSKI MZZK NA CZWARTYM MIEJSCU W POLSCE
2011-08-26

Miejski Zarząd Zasobów Komunalnych w Chrzanowie zajął wysokie, czwarte miejsce w ogólnopolskim rankingu "Najlepszych Zarządców Budynków Komunalnych 2011", przeprowadzonym przez dodatek "Gazety Prawnej" - "Strefa Gospodarki". Zwyciężył Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, drugie miejsce przyznano Gdańskiemu Zarządowi Nieruchomości Komunalnych, a trzecie - Zakładowi Komunalnemu PGM w Chorzowie.

 


II POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
2011-08-31

Zapraszamy wszystkie szkoły powiatu chrzanowskiego do wzięcia udziału w II powiatowym konkursie ekologicznym, którego finał odbędzie się dnia 10.09.2011 roku w siedzibie Dalkia Chrzanów sp. z o.o. w Chrzanowie (podczas „Dnia Otwartych Drzwi – Ciepła Sobota”).Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje