20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: wrzesień 2011


GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI O ŚRODOWISKU
2011-09-08

Jeśli burmistrz wydaje decyzję "o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko" - gdzie szukać informacji na ten temat? Okazuje się, że bynajmniej nie w prasie i nie na każdym słupie ogłoszeniowym. Prawo określa dokładnie jak gmina ma zawiadamiać mieszkańców o takich sprawach.


WPŁYW ZANIECZYSZCZEŃ POWIETRZA NA KLIMAT I ŻYCIE
2011-09-13

Przedstawiciel wydziału ochrony środowiska UM w Chrzanowie będzie uczestniczył w ogólnopolskiej konferencji na temat "Wpływu zanieczyszczeń  powietrza na klimat i życie", jaka odbędzie się  22 września w Hotelu Diament Park w Katowicach. Spotkanie organizuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, a udział w nim jest bezpłatny.


UDOWADNIAJĄ, ŻE DWA KÓŁKA SĄ LEPSZE OD CZTERECH
2011-09-19

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie trwają imprezy z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22.09). Akcję edukacyjną rozpoczęto od wykazywania, że dwa kółka są lepsze od czterech, czyli od reklamowania uroków jazdy rowerem. Jako pierwszy wystąpił ekspert od krzewienia kultury fizycznej i zapalony kolarz - Henryk Sytner.


BUDOWA OBWODNICY PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ NABIERA TEMPA
2011-09-19

Prace przy obwodnicy północno-wschodniej Chrzanowa trwają jednocześnie w kilku miejscach.Między innymi buduje się most na Luszówce, most na Chechle, rondo na ul. Topolowej oraz właśnie rozpoczęto budowę ronda na ul. Europejskiej. Dlatego ruch na tej ulicy będzie przebiegał wahadłowo.


INWESTYCJE NA UL. BAGNISTEJ I UL. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE
2011-09-21

Rozstrzygnięto przetarg na uporządkowanie ul. Bagnistej wraz z otoczeniem, co zamknie etap inwestycji w otoczeniu Placu Tysiąclecia. Otwarto też oferty na utwardzenie brakującego odcinka ul. Marii Skłodowskiej-Curie, od skrzyżowania z ul. Wschodnią do skrzyżowania z ul. Olszynową.


BIBLIOTEKA I BURMISTRZ NA DWÓCH KÓŁKACH
2011-09-23

W czwartek, 22 września, podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zorganizowała rajd rowerowy na Groble. Na jego starcie, na dwa kółka wsiadł także burmistrz Ryszard Kosowski. Daleko nie pojechał, gdyż podsunięto mu pojazd z celowo obluzowaną kierownicą, więc jazda wymagała umiejętności akrobatycznych.


JAK TO ROBIĄ SĄSIEDZI: OCZYSZCZALNIA W PODOLSZU
2011-09-26

Aby zobaczyć i poczuć co to znaczy być na bakier z ekologią, wystarczy się wybrać na wycieczkę nieopodal Chrzanowa - za Wisłę w Jankowicach. I za mostem w Podolszu, skręcić w lewo w stronę ujścia rzeki Skawy. Tam minąć zabudowania miejscowej oczyszczalni ścieków, by stanąć nad należącym do niej, cuchnącym stawem, z którego wypływają rowem do Skawy, ścieki z całą pewnością niezbyt oczyszczone.


PLAN GOSPODARKI ODPADAMI: CHRZANÓW W REGIONIE ZACHODNIM
2011-09-29

Urząd Marszałkowski opublikował własny projekt podziału województwa małopolskiego na tzw. regiony gospodarowania odpadami. Ma ich być sześć. W tym zachodni, obejmujący oprócz powiatu chrzanowskiego także powiaty: olkuski, oświęcimski, wadowicki i suski a także (w wariancie nr II) Jaworzno i dodatkowe trzy gminy (Miedźna, Wilamowice, Porąbka) z województwa śląskiego.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje