23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha

Aktualności

Archiwum: październik 2012


PŁOCK DLA NAS ZA DROGI
2012-10-03

Spółka Eko-Maz w Płocku słynie w Polsce z tego, że wzorowo rozwiązała zbiórkę i segregację odpadów komunalnych na osiedlach wypełnionych wielorodzinnymi blokami. Punkty odbioru, do których mieszkańcy przynoszą swoje śmieci, pozwalają na szybkie ich posegregowanie aż na 22. różne grupy. Pięknie. Tylko, że stworzenie takiego jednego punktu odbioru kosztuje 110 tys. zł. A na samym os. Północ w Chrzanowie potrzeba by ich było ponad 20.


DRZEWA ZAMIAST EKRANÓW AKUSTYCZNYCH
2012-10-04

Nowy minister środowiska, Marcin Korolec, postanowił skończyć z "plagą polskich dróg", jaką się stały ostatnio ekrany akustyczne. Jego zdaniem, "szpecą one krajobraz, ograniczają widoczność, a przy tym nie zawsze skutecznie chronią przed hałasem". I proponuje na początek "rozwiązanie, które można szybko i skutecznie wdrożyć", mianowicie podwyższa w wydanym przez siebie rozporządzeniu dopuszczalne limity hałasu ale "przy zachowaniu minimalnego, tolerowanego pod względem zdrowia standardu".


DOBRY KLIMAT DLA POWIATÓW
2012-10-08

Instytut na rzecz Ekorozwoju, Związek Powiatów Polskich oraz Community Energy Plus - są organizatorami 90-ciu debat klimatycznych, które objęło honorowym patronatem Ministerstwo Środowiska. Cel projektu jest szczytny: spowodować, by "ochrona klimatu stała się istotnym punktem w strategiach rozwoju powiatów, miast i gmin". W chrzanowskim starostwie takiej debaty nie będzie. Zaplanowano je za to - najbliżej nas - w Olkuszu (7 listopada) oraz w Jaworznie (15 stycznia 2013 r.).


OPAKOWANIA POD WIĘKSZYM NADZOREM
2012-10-10

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami. Ma ona wpłynąć na zwiększenie ilości opakowań przystosowanych do ponownego wykorzystania i przetworzenia, zgodnie z obowiązującymi Polskę, unijnymi standardami.


OSADNIK TRZEBIONKI CZEKA NA NOWEGO GOSPODARZA
2012-10-12

Także do trzeciego przetargu, na którym likwidator Zakładów Górniczych Trzebionka oferował osadnik, nikt nie przystąpił. A jak informowaliśmy we wrześniu, za blisko 80 ha terenu, poddanego kompleksowej rekultywacji i nadającego się od zaraz na park - żądano 1,65 mln zł brutto (20 tys. zł za hektar).


POWIETRZE NAD CHRZANOWEM MNIEJ ZANIECZYSZCZONE
2012-10-17

Jak wynika z raportu "Realizacja działań ograniczających emisje zanieczyszczeń w Małopolsce w latach 2008-2012", powietrze nad Chrzanowem jest dużo mniej zanieczyszczone niż nad Krakowem i Nowym Sączem (co oczywiste, bo to duże aglomeracje), ale także lepiej się u nas oddycha niż - uwaga: w Makowie Podhalańskim, Bochni, Proszowicach czy Wieliczce.


ŚWIADOMY WIE CO ROBIĆ Z ZSEE
2012-10-17
Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej ogłasza ogólnopolski konkurs na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Konkurs dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje