23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha

Aktualności

Archiwum: grudzień 2012


EKOLOGIA: SPRZECZNOŚĆ MIĘDZY SŁOWEM A CZYNEM
2012-12-05

Większość Polaków (56 proc. badanych), nie zastanawia się w codziennym życiu nad tym, czy ich postępowanie ma wpływ na stan środowiska naturalnego. Ale  jednocześnie aż 91 proc. badanych twierdzi, iż ochrona przyrody powinna być priorytetowym działaniem człowieka, a 84 proc. uważa, że każdy ma na to wpływ poprzez swoje indywidualne postępowanie. Czyli co innego robimy, a co innego głosimy w zakresie ekologii. I co więcej, ta sprzeczność dotyczy przynajmniej co drugiego z nas.


MILIARDY NA INWESTYCJE EKOLOGICZNE
2012-12-10

Jak wyliczyło Ministerstwo Środowiska, od początku tego roku do końca listopada zawarto 94 umowy na dofinansowanie inwestycji proekologicznych „wspierających ochronę oraz poprawę stanu środowiska, a tym samym polepszających jakość życia mieszkańców Polski”. Na ich realizację beneficjenci otrzymali łącznie ze środków unijnych prawie 2,5 mld zł (dokładnie: 2,45 mld zł).


IM MNIEJ PIENIĘDZY, TYM MNIEJ EKOLOGII
2012-12-14

Kolejne badania „Świadomości ekologicznej Polaków” (w roku 2012) wykazały, iż zmniejszyła się gotowość mieszkańców do uiszczania wyższych kosztów rozwiązań korzystniejszych dla środowiska, niż te tańsze i niekorzystne dla natury. Innymi słowy, pogorszenie sytuacji finansowej gospodarstw domowych ma bezpośredni wpływ na zachowania ekologiczne, które z reguły wymagają więcej czasu lub pieniędzy.


PREZENTY PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA
2012-12-19

Także świąteczne prezenty pod choinkę mogą być ekologiczne, czyli przyjazne naturze – uważa Ministerstwo Środowiska. I na swojej stronie internetowej http://ekoszyk.mos.gov.pl/swieta/prezenty/ podaje wskazówki, co warto kupić, i jak to opakować, kierując się naczelną zasadą, że ”nasze zakupy mają przynieść radość przede wszystkim nam i naszym bliskim, a nie sprzedawcom”.


ODPADY: WIĘCEJ SPOSOBÓW USTALANIA OPŁAT
2012-12-24

Ustalając stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców – gminy mogły dotąd wybrać tylko jedną z czterech metod, którą musiały na dodatek konsekwentnie stosować na całym swoim terenie. Teraz ma być inaczej, Senat wprowadził bowiem poprawki  do tzw. Ustawy śmieciowej, umożliwiające podejście bardziej elastyczne, gdyż dopuszczające rozwiązania mieszane.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje