20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: luty 2012


NOWE PRAWO GÓRNICZE A PRAWO WŁASNOŚCI
2012-02-03

Obowiązujące od 1 stycznia, nowe prawo górnicze nie tylko oddziela pojęcie własności gruntowej od własności niektórych kopalin, ale także - jak stwierdził prof. Artur Śliwiński - stanowi "bezpardonowy, urągający konstytucji zamach na własność prywatną". I podkreśla, iż "sprawdziły się obawy, że „wydzielenie” własności górniczej stanie się furtką do poważnego naruszenie prawa własności".


OTWARCIE OFERT NA BUDOWĘ SPALARNI W KRAKOWIE
2012-02-14

Krakowski Holding Komunalny opublikował zawartość ofert, jakie ostatecznie złożyło czterech potencjalnych budowniczych spalarni odpadów w Nowej Hucie. Przypomnijmy, iż wybrano ich z trzynastu oferentów, jacy początkowo ubiegali się o wykonawstwo tej inwestycji. Najniższą cenę - 700,8 mln zł zaproponowało konsorcjum polsko-francuskie trzech spółek: PBG z Poznania, CONTROL PROCESS z Krakowa oraz Constructions Industrielles e la Méditérranée z Paryża.


CZAS NA RAPORTY ODPADOWE
2012-02-20

Jak przypomina Ministerstwo Ochrony Środowiska, zbliża się termin składania sprawozdań, wynikających z przepisów dotyczących gospodarki odpadami. Takie zbiorcze zestawienia za 2011 rok należy przekazać marszałkowi województwa do 15 marca. Sporządzają je podmioty prowadzące ewidencję odpadów, m.in. zakłady produkcyjne, urzędy oraz przedsiębiorstwa zajmujące się ich odbieraniem, zbieraniem, odzyskiem lub unieszkodliwianiem.


KWIATY CZEKAJĄ NA WIOSNĘ
2012-02-24

Jeszcze niedawno były ostre mrozy a wkrótce, jeśli nadchodzące ocieplenie się utrzyma, centrum Chrzanowa rozkwitnie tysiącami tulipanów jakie posadzono jesienią, by powitały wiosnę.


PLAN GOSPODARKI ODPADAMI DO KONSULTACJI
2012-02-27

Urząd Marszałkowski w Krakowie przyjął Projekt Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego. Plan uzupełnia prognoza jego oddziaływania na środowisko. Oba dokumenty, zgodnie z prawem, podlegają obowiązkowym konsultacjom społecznym. Oznacza to, że każdy może zgłosić do nich wnioski lub uwagi. Czasu jest niewiele, gdyż termin mija 15 marca.


TEZY I ZADANIA PLANU GOSPODARKI ODPADAMI
2012-02-28

Cały Plan Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego liczy 102 strony, w  tym jego streszczenie - 6. Przedstawiamy najważniejsze założenia i zadania w tym zakresie, jakie mają być realizowane w perspektywie ośmiu lat, czyli do roku 2018. Przypominamy, że pełny tekst jest dostępny pod adresem: http://www.malopolskie.pl/Pliki/2012/PGOWM.pdf


OCIEPLANIE BUDYNKÓW KOMUNALNYCH
2012-02-29

Tegoroczna zima pokazała, że opłaca się ocieplanie budynków. Jak podkreśla Maria Góra - dyrektor Miejskiego Zarządu Zasobów Komunalnych, termoizolacja oznacza nie tylko oszczędności dla lokatorów ale i korzyści dla środowiska wynikające z mniejszego zużycia energii na ogrzewanie. O likwidacji pieców, czyli dymiących dotąd kominów, już nie wspominając.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje