20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: kwiecień 2012


ODKRYWANIE DZIKICH WYSYPISK
2012-04-02

Kiedy stopniał śnieg, ujawnił nie tylko tony piasku jakim posypywano tej zimy oblodzone jezdnie i chodniki. Na bocznych drogach pokazały się także sterty śmieci z dzikich wysypisk. Najwięcej w dwóch miejscach: jednym tradycyjnym - obok zalewu na Chechle i drugim nowym - obok ul. Wodzińskiej, na zakręcie koło osadnika Trzebionki.


RYMOWANY APEL W SPRAWIE PSÓW
2012-04-02

Kilkunastu mieszkańców Chrzanowa podpisało się z imienia i nazwiska pod wystosowanym do Burmistrza apelem (częściowo sformułowanym wierszem) w kwestii zanieczyszczania miasta przez psy. Publikujemy jego fragmenty, w oryginalnym brzmieniu. Cały utwór zatytułowany:  "Protest wiosenny" można przeczytać otwierając załączone zdjęcie.


RPWIK PRZEJMIE SIEĆ WODNO-KANALIZACYJNĄ ZG TRZEBIONKA
2012-04-03

Trwają ostatnie ustalenia pomiędzy likwidatorem Zakładów Górniczych Trzebionka, Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie oraz gminą Trzebinia - co do przejęcia sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie zamkniętej kopalni.


SZANSA NA WYKUP MIESZKAŃ Z BONIFIKATĄ
2012-04-03

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Chrzanowie (w końcu kwietnia) burmistrz miasta wniesie projekt uchwały o sprzedaży mieszkań komunalnych z bonifikatą. Ale - tylko wskazanych lokali i na określonych warunkach. Jakich? Konsultacje (m.in. ze związkami zawodowymi) jeszcze trwają. Niemniej, co do punktów głównych, raczej nie powinno się nic zmienić.


OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELI ZWIERZĄT DOMOWYCH
2012-04-10

Wiosna odsłoniła na ulicach nie tylko stare śmieci czy piasek jakim posypywano zimą oblodzone nawierzchnie, lecz także - a może przede wszystkim - nieczystości pozostawione przez psy. I choć trudno mieć o to pretensję do samych zwierząt, to do ich właścicieli już można. Bo mało, że zachowują się nieodpowiedzialnie, to jeszcze naruszają przepisy gminnego regulaminu utrzymania porządku i czystości.


WPŁYWAJĄ WNIOSKI O WYKUP MIESZKAŃ Z BONIFIKATĄ
2012-04-16

Choć jeszcze Rada Miejska w Chrzanowie nie przegłosowała projektu uchwały o sprzedaży wskazanych mieszkań komunalnych ich najemcom, i co więcej, nie ustalono tym samym ostatecznej wysokości bonifikaty - do urzędu już wpływają pierwsze wnioski mieszkańców. Co oznacza, iż jest to inicjatywa oczekiwana.


CORAZ BLIŻEJ DO OTWARCIA PASAŻU
2012-04-20

To, co dawniej wygladało jak zaniedbane zaplecze, nabiera wielkomiejskiego szlifu: nowy pasaż łączący ul. Krakowską z ul. Kusocińskiego wkrótce zostanie otwarty. Dokładnej daty jeszcze nie ustalono, ale zaawansowanie robót jest znaczne.


WARSZAWSKI MOSTOSTAL WYBUDUJE SPALARNIĘ W KRAKOWIE
2012-04-23

Z czterech oferentów, którzy ostatecznie zakwalifikowali się do udziału w przetargu na budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (początkowo było ich 13), najwięcej punktów (87,34) uzyskał Mostostal Warszawa S.A. Z nim też Krakowski Holding Komunalny S.A. podpisze umowę po zakończeniu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych kontroli postępowania przetargowego.


WIĘCEJ SZACUNKU DLA ZIELENI
2012-04-24

Ładny jest nie tylko nowy gmach Biblioteki Miejskiej przy ul. Broniewskiego, lecz także jego uporządkowane otoczenie. W tym zieleń pokrywająca skarpę od strony szkoły. Problem jednak w tym, iż na tej skarpie młodzież urządziła sobie... chodnik spacerowy.


JEDNOGŁOŚNIE ZA BONIFIKATĄ
2012-04-27
Chrzanowscy radni jednogłośnie opowiedzieli się za propozycją burmistrza miasta, by kilkaset wskazanych mieszkań komunalnych sprzedać osobom, które je najmują w oparciu o umowę bezterminową. Jak już informowaliśmy, przy tej sprzedaży gmina udzieli bonifikaty sięgającej 50 proc. albo 30 proc. ceny rynkowej lokalu.


CHRZANÓW TYSIĄCA TULIPANÓW
2012-04-30

Kiedy w końcu lutego informowaliśmy, że tulipany posadzone jesienią w centrum miasta, tylko czekają na wiosnę, by rozkwitnąć kolorowymi dywanami - brzmiało to nieco abstrakcyjnie. Był sążnisty mróz oraz gruba warstwa śniegu na ulicach i skwerach. A teraz...Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje