20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: maj 2012


GOSPODARKA ODPADAMI A NOWE PRZEPISY
2012-05-07

Jak wyjaśnia Ministerstwo Ochrony Środowiska, samorządy nie mogą zlecić odbierania odpadów komunalnych jednostce budżetowej gminy z pominięciem przetargu. Ale za to mogą nie przekazywać całości zadań związanych z gospodarką odpadami komunalnymi związkowi międzygminnemu - prawo dopuszcza bowiem możliwość przekazania takiemu związkowi jedynie części zadań, które nakłada na gminy ustawa.


DZIAŁKA TRAFIŁA DO KOREKTY
2012-05-08

W trójkącie pomiędzy ulicami: Sienna, Stara Huta i al. Henryka znajduje się atrakcyjna, gminna działka, którą po uprzątnięciu wystawiono na przetarg. Musiano go jednak odwołać, choć byli zainteresowani kupnem. Okazało się bowiem, iż z powodu niedokładności w ewidencji gruntów, należy doprowadzić do zgody stanu faktycznego z dokumentami, czyli pogodzić to, co jest w rzeczywistości, z tym, co jest tylko na papierze.


30 MILIONÓW EURO NA ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW
2012-05-10

Samorządy (lub ich związki), które posiadają projekty z zakresu budowy lub modernizacji zakładów zagospodarowania odpadów - mogą wystąpić do Ministerstwa Środowiska o ich dofinansowanie z Funduszu Spójności. Zwycięzcy konkursu, bo nabór wniosków będzie prowadzony w trybie konkursowym, otrzymają w sumie 30 mln euro.


SKO ODRZUCA ARGUMENTY STOWARZYSZENIA EKO-LU
2012-05-11

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krakowie utrzymało w mocy decyzję Burmistrza Chrzanowa ustalającą warunki środowiskowe dla budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Co oznacza, iż argumenty Stowarzyszenia Eko-Lu,  protestującego przeciwko tej inwestycji - odrzucono w całości.


JAK SKO ODPOWIEDZIAŁO NA ZARZUTY EKO-LU
2012-05-15

Podajemy skrót odpowiedzi Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie na ważniejsze zarzuty, jakimi Stowarzyszenie Eko-Lu motywowało wniosek o unieważnienie decyzji Burmistrza Chrzanowa, w której ustalił warunki środowiskowe dla planowanej budowy Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych.


PIELĘGNACJA MIEJSKIEJ ZIELENI
2012-05-16

W Chrzanowie trwa pozimowa inwentaryzacja terenów zielonych. Trzeba poznać skalę wymarzniętych roślin, by określić zakres prac przy ich odtworzeniu. A przy okazji sporządzić plan pielęgnacji, tak by latem żaden skwer ani park nie świecił łysinami gołej ziemi.


POPYT NA „EKOLOGICZNE” NIERUCHOMOŚCI
2012-05-21

Coś wreszcie drgnęło na uśpionym od pewnego czasu rynku nieruchomości w Chrzanowie. I to drgnęło niejako za sprawą ekologii, gdyż trzy działki budowlane, sprzedane ostatnio na przetargach przez gminę, leżą w przyjaznej naturze okolicy, jaką jest ul. Kasztanowa na osiedlu Kościelec.


ROŚLINY I ZWIERZĘTA NIEBEZPIECZNE
2012-05-22

Każdy, kto chce uprawiać lub hodować rośliny lub zwierzęta uznane za "inwazyjne gatunki obce", które stanowią "szczególne zagrożenie dla rodzimej przyrody, jak i gospodarki" - musi na to posiadać zezwolenie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.


HALA NA WYSOKOŚCIACH
2012-05-24

Osiem spychaczy kończy równanie warstwy humusu, jakim pokryto wierzchołek, górującego nad Chrzanowem za autostradą, osadnika likwidowanych ZG "Trzebionka". Wkrótce, gdy zazieleni się trawa, będzie tam prawdziwa, górska hala. Łąka ta, leżąca na wysokości 60 m nad ul. Wodzińską, ma bowiem aż 18,4 hektara.


SPÓŁKA FOLEKO PROJEKTUJE INSTALACJE DLA ZGOK
2012-05-28

Zapowiadana, duża inwestycja Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie - „Budowa sortowni zmieszanych odpadów komunalnych wraz z kompostownią i instalacją do produkcji stałego paliwa alternatywnego oraz infrastrukturą towarzyszącą” - jest projektowana przez spółkę Zakład Techniki Ochrony Środowiska FOLEKO, z siedzibą w Świdnicy.


"GOSPODARKA KOMUNALNA" PRZEJMUJE ODPADY
2012-05-28

Związek Międzygminny Chrzanowa, Libiąża, Trzebini "Gospodarka Komunalna" przejmuje sprawę zagospodarowania odpadów, jakie wytwarzają mieszkańcy tych trzech gmin. By temu zadaniu podołać, związek zatrudni siedmiu dodatkowych pracowników.


POJEDZIEMY OD SKORUPKI DO SIKORSKIEGO
2012-05-29

Prace przy obwodnicy północno-wschodniej Chrzanowa postępują zgodnie z harmonogramem. Właśnie kończą się roboty na jej pierwszym odcinku - od ul. Ks. Skorupki do ul. Zielonej. A stamtąd, przez odddane dwa lata temu rondo i wiadukt, już wkrótce dojedziemy do ul. gen. Sikorskiego.


TŁOK NA BOISKACH ORLIKA
2012-05-31

Boiska, urządzone w ramach akcji "Orlik" na os. Północ w Chrzanowie, cieszą się tak dużym powodzeniem, iż konieczne stało się sporządzenie nowego harmonogramu odbywanych tam rozgrywek i zajęć. Od 1 czerwca wszystkie terminy trzeba uzgadniać na nowo.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje