20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: czerwiec 2012


GMINA SPRZEDAŁA TUZIN DZIAŁEK
2012-06-01

Tak wielu działek pod budownictwo jednorodzinne, w tak krótkim czasie kilku dni, gmina Chrzanów jeszcze nie sprzedała. Może dlatego, że Osiedle Kościelec, a zwłaszcza ul. Kasztanowa, wręcz przyciąga inwestorów. Dadajmy, że głównie prywatnych, gdyż działki te nabyli przeważnie ludzie młodzi, którzy chcą się tam wybudować i mieszkać.


CHRZANÓW - ZA, LIBIĄŻ I TRZEBINIA SIĘ ZASTANAWIAJĄ
2012-06-05

Chrzanowscy radni, na ostatniej sesji, jednogłośnie przyjęli oświadczenie o zamiarze przekazania zadań gminy w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi - do Międzygminnego Związku Chrzanowa, Libiąża, Trzebini "Gospodarka Komunalna".


ZWIĄZEK, CZYLI "SAMORZĄD KOMUNALNY"
2012-06-06

Międzygminny Związek Chrzanowa, Libiąża Trzebini "Gospodarka Komunalna" w Chrzanowie ma nie tylko skomplikowaną nazwę, ale także złożoną strukturę organizacyjną. Jego organ naczelny (stanowiący) - Zgromadzenie Związku jest odpowiednikiem rady gminy, może więc także uchwalać prawo miejscowe. I tak będzie np. w dziedzinie gospodarowania odpadami komunalnymi, gdy Związek przejmie to zadanie od tworzących go gmin.


MINISTERSTWO ŚRODOWISKA WYPYTUJE GMINY
2012-06-11

Ministerstwo Środowiska poprosiło gminy o wypełnienie ankiet na temat wdrażania znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku. I prośbę tą uzasadnia "koniecznością  przedstawienia informacji dla Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa nt. gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce".


ZGODA NA PRODUKCJĘ NAWOZÓW W "UNIMIĘSIE"
2012-06-15

Marszałek Województwa Małopolskiego udzielił pozwolenia zintegrowanego spółce Termo Eko Energia (działającej przy zakładach "Unimięs", ul. Powstańców Styczniowych 9 w Chrzanowie) na uruchomienie "instalacji do produkcji nawozów fosforowych oraz instalacji do wytwarzania pary technologicznej przy wykorzystaniu procesu termicznego unieszkodliwiania odpadów pochodzenia zwierzęcego.


MNIEJ SIARCZANÓW I MNIEJ WODY
2012-06-18

Mijają dwa lata od rozpoczęcia zatapiania wyrobisk likwidowanych Zakładów Górniczych "Trzebionka". I jak się okazuje, wody pod ziemią przybywa znacznie wolniej, niż zakładano, a ponadto jest ona dużo mniej zasiarczona, niż zakładały prognozy.


GMINA SPRZEDAJE DZIAŁKI PRZY UL. BERESKA
2012-06-18

Dziewięć kolejnych działek, przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne, wystawiła na przetarg gmina Chrzanów. Leżą one nieopodal ul. Bereska, za autostradą. Sądząc po tym, jak szybko wykupiono podobne parcele budowlane przy ul. Kasztanowej (os. Kościelec), i te nie będą długo czekały na nabywców.


NIEOBOJĘTNY LOS OSADNIKA
2012-06-19

Górujący za autostradą osadnik „Trzebionki”, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta, wkrótce zmieni właściciela. Czy będzie nim podmiot prywatny, czy publiczny? Na przykład gmina Chrzanów, bo gmina Trzebinia ustami swojego burmistrza już powiedziała "nie".


AMBASADA MARSZAŁKA
2012-06-21

Dobiegają końca prace remontowe kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Chrzanowie (róg al. Henryka). Będzie się tu mieściło biuro informacyjne Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, której głównym udziałowcem jest Marszałek Małopolski. Zatem będzie to jakby jego ambasada w naszym mieście.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje