20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: lipiec 2012


OSTATNIE BOCIANY W BALINIE
2012-07-06

Na kominie nieczynnej wytwórni kafli w Balinie, od kilkunastu lat urzędują bociany. I każdego roku wychowują potomstwo: dwa albo trzy młode ptaki. Ich spokoju pilnuje właściciel posesji – Zbigniew Urbańczyk.


W KROCZYMIECHU MA POWSTAĆ MALARNIA
2012-07-16

Firma KROMISS-BIS, funkcjonująca przy ul. Kroczymiech 38F w Chrzanowie, wystąpiła do burmistrza miasta o wydanie środowiskowych uwarunkowań dla planowanej rozbudowy istniejącej hali produkcyjno-magazynowej oraz dobudowy malarni części metalowych. Ze szczegółami tej inwestycji można zapoznać się w wydziale ochrony środowiska magistratu (pokój nr 21). Tam też można składać ewentualne uwagi i wnioski na jej temat.


BOBRY ZAWŁADNĘŁY OSADNIKIEM TRZEBIONKI
2012-07-18

Rekultywowany osadnik zlikwidowanej kopalni "Trzebionka" faktycznie powraca do natury... W każdym razie tak uważają bobry, które wybudowały tamę na potoku, płynącym u jego podnóża. I żerują w najlepsze, nie przejmując się zupełnie kluczową dla ludzi sprawą: kto zostanie nowym właścicielem tej ogromnej, zalesionej hałdy?


UDRĘKA I EKSTAZA NA ULICY KRAKOWSKIEJ
2012-07-24

Od końca maja na Forum naszego portalu, w ślad za sygnałami od internautów, pisaliśmy o odorach dolatujących ze sklepu z tapetami na ul. Krakowskiej w Chrzanowie. Ostatnio tekst na ten temat wydrukował lokalny Tygodnik, stawiając tezę, że ten smród rozprzestrzenia się na "pół miasta". I niektórzy nawet zatykają sobie (na zamieszczonym na pierwszej stronie zdjęciu) nosy ...


KRAKÓW. FORMALNIE USTALONO LOKALIZACJĘ SPALARNI
2012-07-31

Prezydent Miasta Krakowa ustalił lokalizację inwestycji celu publicznego, jakim jest „Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie". Stanowiąca element szerszego projektu, mianowicie „Programu gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie”.


JAWORZNO: PRZYGOTOWANIE DO ZMIAN W GOSPODARCE ODPADAMI
2012-07-31

Radni w Jaworznie już przyjęli pakiet uchwał zmieniających gospodarkę odpadami komunalnymi, z mocą obowiązującą od 1 lipca 2013 roku. Jako naczelną, przyjęto zasadę, iż każdy płaci tyle samo, bo za siebie, a nie w zależności od wielkości wystawionego kubła czy miejsca zamieszkania. Jak wyliczono, stawka za odpady od osoby wyniesie miesięcznie 14 zł za śmieci zmieszane i 11 zł za śmieci posegregowane.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje