20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: sierpień 2012


SONDA W SPRAWIE BIMBANIA NA EKOLOGIĘ
2012-08-13

Na portalu http://www.ekocentrum.krakow.pl/ , prowadzonym przez  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, zamieszczono sondę w sprawie przekazywania informacji o osobach spalających w domu śmieci lub podrzucających je w ciemne zaułki, by nie płacić za ich odbiór.  „Czy chciałbyś nam przekazać (anonimowo)”, kto w twojej okolicy tak niewłaściwie postępuje? – zapytano internatów.


GMINY PYTAJĄ - MINISTERSTWO ŚRODOWISKA ODPOWIADA
2012-08-14

Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku nakłada na gminy szereg obowiązków. Sposób ich realizacji budzi różne wątpliwości. Wyjaśnia je zespół ekspertów powołany specjalnie po to przez Ministerstwo Środowiska. Omówimy kilka wybranych, bo naszym zdaniem najbardziej interesujących dla mieszkańców - wyjaśnień. Pełen tekst znajdziemy pod adresem internetowym.


TRÓJPOROZUMIENIE GMIN W SPRAWIE GOSPODARKI ODPADAMI
2012-08-16

Radni trzech gmin: Chrzanowa, Libiąża i Trzebini – tworzących Związek ”Gospodarka Komunalna”, postanowili spotkać się na wspólnej sesji, by podjąć uchwałę upoważniającą Związek do prowadzenia w imieniu gmin wszystkich spraw związanych z gospodarką odpadami komunalnymi.


KRAKOWSKIE PYTANIA W SPRAWIE ODPADÓW
2012-08-21

O nowym systemie gospodarowania odpadami szczególnie wiele pisze się na prowadzonym przez gminę Kraków (dokładnie przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu) portalu internetowym EkoCentrum. Niedawno opublikowano tam proste pytania w kwestii nadchodzących zmian. I my informowaliśmy o tym na naszym portalu wielokrotnie, niemniej zawsze warto przypomnieć to, co budzi najwięcej wątpliwości.


OPŁATY ZA ODPADY – JAKA STAWKA W CHRZANOWIE?
2012-08-24

W naszym sąsiedztwie, radni gminy Jaworzno już odważnie ustalili stawki za odbiór odpadów od mieszkańców. Jak informowaliśmy, mają one wynieść miesięcznie po 14 zł od osoby za śmieci niesegregowane (11 zł za segregowane). Jaka będzie ta opłata w Chrzanowie? Warto nad tym podyskutować, bo wiele już wiadomo.


KWIATY NA KONIEC WAKACJI
2012-08-28

Spacerując po Chrzanowie, nie sposób nie zauważyć jak bardzo ukwiecone jest miasto. Tradycyjnie najpiękniejsze klomby są w Parku Miejskim. Zwłaszcza obok Muzeum. Tu, królujące pośrodku, strzeliste kany dają kolorowymi pędami znak, że powoli kończy się lato.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje