23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha

Aktualności

Archiwum: wrzesień 2012


TRÓJPOROZUMIENIE NA RATY
2012-09-03

Radni trzech gmin tworzących związek "Gospodarka Komunalna": Chrzanowa, Libiąża i Trzebini nie spotkają się jednak - jak wcześniej zapowiadano - na wspólnej sesji, 10 września. Uchwały o zmianach w statucie tego związku będą przegłosowywać oddzielnie. W Chrzanowie - 4 września, w Libiążu - 5 września, a w Trzebini - 10 września.


CHRZANÓW I LIBIĄŻ ZA ZWIĄZKIEM
2012-09-07

Radni Chrzanowa a następnie Libiąża przyjęli już na sesjach, znaczną większością głosów, uchwały zmieniające statut Związku "Gospodarka Komunalna". Tak, by mógł on efektywnie i z korzyścią dla mieszkańców przejąć od gmin członkowskich obowiązek gospodarowania odpadami.


51 CZYNNIKÓW KOSZTÓW ODBIORU ODPADÓW
2012-09-10

Jak się okazuje, kompletna kalkulacja dla ustalenia potencjalnych kosztów odbioru odpadów wymaga – według ekspertów - przeprowadzenia analizy aż 51 czynników.


TRÓJPOROZUMIENIE STAŁO SIĘ FAKTEM
2012-09-13

Radni gminy Trzebinia, podobnie jak wcześniej radni gmin:Chrzanów i Libiąż, znaczną większością głosów przyjęli uchwałę, w myśl której zadanie gospodarowania odpadami  przejmuje Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna". Czeka go teraz ogrom administracyjnej pracy, a terminy naglą. Od czego zacząć?


OŻYWIENIE NA "ZIELONYM" RYNKU NIERUCHOMOŚCI
2012-09-14

Gmina bez problemu sprzedała trzypokojowe mieszkanie w kamienicy przy ul. Słowackiego 18 w Chrzanowie, za cenę wyższą od wywoławczej o 20 tys. zł (za 240,9 tys. zł). Pewnie dlatego, że budynek stoi na obrzeżu Parku Miejskiego, więc ma sąsiedztwo "ekologiczne". Czy z innymi nieruchomościami będzie podobnie?


CHRZANOWSKI TYDZIEŃ ROWEROWY
2012-09-17

Biblioteka w Chrzanowie kontynuuje tradycję upowszechniania turystyki rowerowej podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa w tym roku od 16 do 22 września. A na jego zakończenie, w sobotę, 22 września, obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu.


OSADNIK TRZEBIONKI DO KUPNA ZA 1,65 MLN ZŁ
2012-09-18

Likwidator Zakładów Górniczych "Trzebionka" wystawił na przetarg (już po raz trzeci, gdyż w dwóch poprzednich chętnych barkowało), kompleks nieruchomości składających się na rekultywowane składowisko odpadów poflotacyjnych, czyli kopalniany osadnik o łącznej powierzchni aż 79,5 ha. Z czego 65,2 ha leży w gminie Chrzanów a 10,3 ha w gminie Trzebinia.


98 CHĘTNYCH NA WYKUP MIESZKANIA
2012-09-19

15 września, zgodnie z uchwałą chrzanowskiej rady, minął termin składania wniosków o wykup mieszkań komunalnych od gminy z bonifikatą sięgającą 50 proc. ceny ustalonej przez rzeczoznawcę majątkowego. W terminie wpłynęły 203 pisma od lokatorów, z czego pięć to były oświadczenia o rezygnacji z wykupu a reszta - 98, wnioski o wykup.


KONSULTACJE W SPRAWIE METODY USTALANIA OPŁATY
2012-09-20

Są gminy - fakt, że nieliczne - gdzie prowadzi się konsultacje społeczne w sprawie metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ustawodawca dopuszcza bowiem obranie jednej z czterech metod: ryczałt od gospodarstwa domowego, od ilości zużytej wody, od powierzchni lokalu mieszkalnego oraz od liczby mieszkańców.


GMINY - ŁĄCZCIE SIĘ!
2012-09-21

Taki wniosek jednoznacznie wynika z opracowania firmy CODEX, która na zlecenie kilku gmin z województwa zachodniopomorskiego (m.in. Nowogardu i Świnoujścia) przygotowała analizę "możliwości rozdziału kompetencji w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi" pomiędzy związek gmin, a gminy uczestniczące w tym związku". Wnioskiem kolejnym jest ten, by ów związek przejął od gmin wszelkie prawa i obowiązki w tym zakresie.


ROZKWITNIE HANDEL PRZY UL. SIENNEJ
2012-09-25

Dużą działkę (78 arów) przy ul. Siennej kupiła na przetargu od gminy poznańska spółka Koncept. Zajmuje się ona "pozyskiwaniem gruntów i przekształcaniem ich na cele komercyjne, głównie pod zabudowę obiektami handlowymi i kompleksami handlowo-usługowymi". Zatem należy się spodziewać, iż również w Chrzanowie nie będzie inaczej.


NAJWIĘKSZA PALMA W POWIECIE
2012-09-28

Od niedawna, największa palma w powiecie chrzanowskim, stojąca dotąd w budynku cechowni likwidowanych Zakładów Górniczych "Trzebionka", zdobi wnętrze gmachu Urzędu Miejskiego w Chrzanowie. Tu bowiem przekazano ją w prezencie.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje