22 kwietnia 2019, imieniny: Leona, Łukasza

Aktualności

Archiwum: styczeń 2013


UMOWĘ NA WYWÓZ ŚMIECI ROZWIĄZUJEMY SAMI
2013-01-11

Dotychczasową umowę na wywóz śmieci z naszej posesji musimy rozwiązać sami. I co więcej, w naszym interesie leży dopilnowanie, aby jej wygaśnięcie nastąpiło równo na koniec czerwca tego roku, gdy nasze odpady komunalne przejmie z mocy prawa gmina. Zatem, by uniknąć ewentualnych kar umownych, sprawdźmy jak długi okres wypowiedzenia zastrzegł sobie w umowie aktualny odbiorca śmieci. I czym prędzej złóżmy mu pisemne wypowiedzenie.


MIESZKAMY W NAJBARDZIEJ ZASIARCZONYM POWIECIE
2013-01-23

Jak pokazuje Raport o stanie województwa małopolskiego za 2012 rok, w powiecie chrzanowskim (konkretnie w Trzebini) odnotowano najwyższe w Małopolsce stężenia średnioroczne dwutlenku siarki – 17μg/m3 (w 2010 roku było wyższe i wynosiło 20μg/m3). To „zasługa” głównie Elektrowni Siersza w Trzebini, która emituje do atmosfery 9,2 proc. zanieczyszczeń przemysłowych w skali województwa.


PLANY MINISTERSTWA ŚRODOWISKA NA 2013 ROK
2013-01-23

To będzie rok intensywnej pracy w wielu obszarach ochrony środowiska, teraz pracujemy nad przepisami związanymi z gazem łupkowym, w lipcu wejdzie w życie ustawa śmieciowa, a w listopadzie zapraszamy do Warszawy na konferencję klimatyczną negocjatorów z całego świata – zapowiada Marcin Korolec, minister środowiska.


DOPŁATA DO KREDYTÓW NA DOMY I MIESZKANIA ENERGOOSZCZĘDNE
2013-01-28

Jak informuje Ministerstwo Środowiska, „wkrótce siedem banków podpisze umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i zacznie udzielać kredytów z dopłatą na budowę domów energooszczędnych lub pasywnych”. Bezzwrotne dofinansowanie do takiego domu (pokrywające część kredytu) wyniesie 50 tys. zł, a przy zakupie mieszkania w budynku wielorodzinnym 16 tys. zł.


ELASTYCZNE USTALANIE OPŁAT I OBOWIĄZEK PRZETARGÓW
2013-01-28

Sejm przyjął w piątek, 25 stycznia, nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jeśli zaakceptuje ją również Senat, gminy będą mogły dowolnie łączyć różne metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi swoich mieszkańców. Ponadto, firma odbierająca odpady musi być wybrana w drodze przetargu, co dotyczy również gminnych spółek komunalnych.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje