20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: listopad 2013


PRZYGOTOWANIA DO „SZCZYTU KLIMATYCZNEGO”
2013-11-07

W  Warszawie trwają przygotowania do 19. Konferencji ONZ w Sprawie zmian klimatu (COP19), która rozpocznie się 11 listopada na Stadionie Narodowym i potrwa 11 dni. Głównym celem debat jest wypracowanie fundamentów pod nowe, ogólnoświatowe porozumienie w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych.


PROJEKT ZAKAZU PALENIA W KRAKOWIE
2013-11-14

Planuje się wprowadzenie zakazu  palenia węglem i drewnem w Krakowie, tak by zmniejszyć narastające tam zjawisko smogu. Projekt uchwały w tej sprawie, przygotowany przez Marszałka Małopolski na wniosek mieszkańców miasta, rozpatrzy Sejmik już 25 listopada.


O SUKCESACH SZCZYTU KLIMATYCZNEGO W WARSZAWIE
2013-11-28

Zdaniem Marcina Korolca, byłego ministra środowiska i prezydenta niedawno zakończonego w Warszawie Szczytu Klimatycznego, osiągnięto na nim zakładane cele, a „wyniki przekroczyły oczekiwania”. Globalne porozumienie w tych sprawach wymaga bowiem dużych finansowych świadczeń państw bogatych na rzecz tych rozwijających się. I w Polsce zdołano te bogate kraje do takich świadczeń przekonać.


KRAKÓW BEZ WĘGLA, DREWNA I CIĘŻKIEGO OLEJU
2013-11-28

Sejmik Województwa Małopolskiego przegłosował uchwałę zakazującą używania niektórych rodzajów paliw na terenie gminy miejskiej Kraków. Za było 22. radnych, przeciw 11. natomiast 5. wstrzymało się od głosu. Na dostosowanie się do nowych przepisów, wykluczających palenie w piecach węglem, drewnem oraz ciężkim olejem opałowym, mieszkańcy mają pięć lat. Uchwała zacznie obowiązywać od 1 września  2018 roku.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje