20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: grudzień 2013


TWOJE ŚMIECI A KONSTYTUCJA
2013-12-04

Ostatni wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją kluczowych punktów tzw. ustawy śmieciowej, nie sprowadza się tylko do stwierdzenia, iż niezgodności nie ma, a przepisy należy jedynie uzupełnić o określenie maksymalnej stawki, jaką mogą ustalać samorządy za odbiór śmieci i funkcjonowanie systemu gospodarowania odpadami. Z wyroku wydanego 28 listopada, wynika bowiem więcej.


ZMIANY W DEKLARACJACH ŚMIECIOWYCH
2013-12-11

Już nie będziemy musieli podawać powodu „niezamieszkiwania osób zameldowanych” w deklaracjach o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. To i jeszcze kilka zmian, upraszczających formularz, przyjęło na ostatnim posiedzeniu Zgromadzenie Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna”.


RUSZYŁA BUDOWA KRAKOWSKIEJ SPALARNI ODPADÓW
2013-12-16

Od początku listopada trwają w Krakowie prace przy budowie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. Niedawno podpisano uroczyście, umieszczony potem w fundamentach, akt erekcyjny. - W ten sposób zmieniamy ekologiczną rzeczywistość Krakowa na lepsze - powiedział Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta. I pogratulował odwagi wszystkim tym, którzy zdecydowali się na realizację budowy spalarni i wspierali to przedsięwzięcie.


KONSULTACJE MINISTERSTWA ŚRODOWISKA W SPRAWIE ŚMIECI
2013-12-16

Każdy może wypowiedzieć się na temat funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. O takie uwagi i wnioski prosi Ministerstwo Środowiska (można je zgłaszać pod adresem: odpady@mos.gov.pl.), gdzie powołano specjalny zespół ds. wdrażania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zajmie się on analizą prowadzonych konsultacji społecznych, a następnie przedstawi projekt rozwiązań organizacyjnych, legislacyjnych i ekonomicznych, które usprawnią działania nowego systemu.


ZMIANY PERSONALNE W MINISTERSTWIE ŚRODOWISKA
2013-12-20

Po niedawnej zmianie na stanowisku szefa resortu środowiska (dotychczasowego ministra Marcina Korolca zastąpił Maciej Grabowski), nastąpiły kolejne dymisje. Ze stanowisk podsekretarzy stanu odwołano: Beatę Jaczewską, Anetę Wilmańską i Piotra Woźniaka. Natomiast nowym podsekretarzem stanu i jednocześnie Głównym Geologiem Kraju został Sławomir Brodziński.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje