20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: marzec 2013


CO Z ODPADAMI BIODEGRADOWALNYMI?
2013-03-01

Na naszym Forum internetowym (w temacie: „Pytania w sprawie odpadów”) wymienialiśmy poglądy co do sposobu postępowania z odpadami biodegradowalnymi, gromadzonymi przez mieszkańców. Mianowicie, czy zachęcać ich do kompostowania takich odpadów czy nie. Zgodziliśmy się, że tak. I to samo stanowisko zajął Przemysław Deda - prezes zarządu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie, który przejął od tworzących go gmin (Chrzanowa, Libiąża i Trzebini) obowiązek gospodarowania odpadami komunalnymi. Odpowiednio zmieniony statut Związku już zatwierdziło Ministerstwo Administracji.


NOWY WIADUKT NAD UL. KRAKOWSKĄ
2013-03-08

PKP przygotowuje się od kilku lat do modernizacji linii kolejowej nr 93 na trasie Trzebinia – Zebrzydowice. Inwestycja ma wkrótce się rozpocząć. W jej ramach będą przebudowane wiadukty w Chrzanowie, w tym ten nad ul. Krakowską. Aby nie zmniejszyć prześwitu pod wiaduktem, zostanie tu zastosowana „technologia bezpośredniego mocowania toru do pomostu”. Co oznacza, iż szyny nie będą leżały na podkładach lecz bezpośrednio na betonie przęsła.


WIĘCEJ O KONCEPCJI „CHRZANOWSKIEGO KLEPARZA”
2013-03-18

Już informowaliśmy o kolejnym, czwartym zadaniu inwestycyjnym, związanym z przebudową centrum Chrzanowa. Nosi ono roboczą nazwę „Chrzanowski Kleparz”, gdyż dotyczy przeniesienia tymczasowego targowiska przy ul. Kusocińskiego w miejsce docelowe, w obrębie ulic: 29-Listopada, Garncarska, Krakowska oraz mającego powstać łącznika (za Bankiem Spółdzielczym) ul. 29-Listopada z ul. Krakowską. Będzie on przedłużeniem nowego deptaku na tyłach gmachu MOKSiR-u. Także ten projekt (jak wszystkie poprzednie, czyli Rynek, Plac Tysiąclecia oraz otoczenie gmachu MOKSiR-u) wykonał zespół kierowany przez architekta dra Stanisława Lessera z PA Nova w Gliwicach.


REZOLUCJA W SPRAWIE POWIETRZA
2013-03-28

Sejmik Województwa Małopolskiego uchwalił w styczniu 2013 r. rezolucję „W sprawie ochrony powietrza”. Zwraca się w niej do wszystkich władz i mieszkańców o podjęcie bezzwłocznych działań zmierzających do ograniczenia emisji do atmosfery szkodliwych substancji. Albowiem – jak podkreślono – stan powietrza, szczególnie w południowej Polsce, jest dramatyczny. I jego poprawa nie zależy wyłącznie od tzw. czynników wyższych, lecz także od każdego z nas.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje