20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: kwiecień 2013


KONSULTACJE W SPRAWIE KLIMATU
2013-04-03

Każdy może wyrazić swoją opinię odnośnie rządowego projektu „Strategicznego planu adaptacji dla sektorów i obszarów wrażliwych na zmiany klimatu do roku 2020 z perspektywą do roku 2030”.  Chodzi tu o planowane działania dostosowawcze, minimalizujące negatywne skutki zmian klimatu. Konsultacje społeczne, prowadzone przez Ministerstwo Środowiska, potrwają do końca kwietnia.


CHRZANÓW NADĄŻA ZA POGODOWYMI ANOMALIAMI
2013-04-04

Choć ulice Chrzanowa zasypał kwietniowy śnieg, zamiast, jak to powinno być o tej porze roku, kwiatowych pyłków – w budżecie gminy nie brakuje pieniędzy na jego usuwanie. Co oznacza, iż miasto już przygotowało się do konsekwencji zmian klimatycznych, które według ekspertów grożą coraz większymi anomaliami pogodowymi.


CZAS NA DEKLARACJE
2013-04-08

Do końca kwietnia Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna" w Chrzanowie przyjmuje od właścicieli i zarządców nieruchomości deklaracje „o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami”. Formularze składamy w biurze Związku (ul. Piłsudskiego 4, I piętro) lub w trakcie dyżurów w sołectwach gminy. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat nowego systemu odbioru śmieci oraz opłat za tę usługę.


ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
2013-04-15

Największe ekologiczne święto - Światowy Dzień Ziemi, jest
obchodzone od 1970 roku, obecnie w prawie dwustu krajach. W Polsce weszło do kalendarza dopiero w roku 1990. Tradycyjnie, finałowy festyn odbywa się na Polu Mokotowskim w Warszawie. Ale wcześniej, tysiące osób, dla których idea ochrony środowiska jest ważna, gromadzą się w całym kraju, w tym w Krakowie i w Chrzanowie. Jak będzie wyglądało tegoroczne święto?


PROSTE PYTANIA W KWESTII ODPADÓW
2013-04-19

Czy deklarując segregowanie odpadów komunalnych można w ramach obniżonej opłaty za odbiór wystawiać także pojemnik ze śmieciami zmieszanymi? W jaki sposób będzie się sprawdzać, że ktoś odpady segreguje, skoro trudno dwuosobowej rodzinie co miesiąc uzbierać pełne trzy worki każdej frakcji (papier, szkło, plastik)? Do jakiego worka wrzucić ociekającą tłuszczem puszkę po szprotkach? A gdy będzie wymyta? Jak jest ostatecznie z paleniem odpadów zielonych: wolno, czy nie?


SYSTEM OBEJMIE NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁE
2013-04-25

Wprowadzany od 1 lipca nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi obejmie nie tylko mieszkańców (nieruchomości zamieszkałe), ale także nieruchomości niezamieszkałe, czyli sklepy, markety, firmy, urzędy itp. Tak postanowiło Zgromadzenie Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna, który organizuje odbiór odpadów na terenie trzech gmin: Chrzanowa, Libiąża i Trzebini.


JESTEŚMY PONIŻEJ I POWYŻEJ ŚREDNIEJ KRAJOWEJ
2013-04-26

Jak wynika z ankiet zebranych od 1.814 gmin przez Ministerstwo Środowiska, średnia stawka miesięcznej opłaty przypadająca na osobę wynosi w kraju 9,05 zł za odpady komunalne posegregowane i 14,54 zł za nieposegregowane.  A to oznacza, iż w pierwszym przypadku Chrzanów jest poniżej średniej (u nas stawka za śmieci posegregowane wynosi 8,70 zł), natomiast w drugim – powyżej (nasza stawka to 15 zł).Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje