20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: maj 2013


DZIĘKI STREFIE – MNIEJ AUT W CENTRUM
2013-05-06

Po wprowadzeniu w Chrzanowie strefy płatnego parkowania, w centrum miasta ubyło aut. Co stanowi korzyść i dla ekologii i dla pieszych, którzy wreszcie nie muszą przemykać się slalomem po chodnikach zapełnionych stojącymi samochodami. Jest też inna korzyść: praktycznie pod każdą instytucję da się teraz podjechać i jeśli szybko (w pół godziny) załatwimy swoją sprawę, zapłacimy za postój tylko złotówkę.


ILE KOSZTUJE WYPALANIE TRAW
2013-05-02

Ponad 14 tysięcy pożarów łąk i nieużytków odnotowała w tym roku na terenie kraju Straż Pożarna. I codziennie wybuchają kolejne, w tym także blisko nas. Ostatnio podpalono między innymi łąki przy ul. Oświęcimskiej w Chrzanowie, w Balinie oraz w Luszowicach. Mimo surowych kar, ta statystyka się nie zmniejsza. Tylko w ubiegłym roku, na dojazdy do płonących traw w naszym powiecie jednostki OSP wydały 35 tys. zł, a straż zawodowa niemal drugie tyle.


NOWE PRAWO „OPAKOWANIOWE”
2013-05-14

Sejm przyjął nową ustawę o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi przygotowaną przez Ministerstwo Środowiska. Teraz ustawa trafi do Senatu. Po jego aprobacie nowe przepisy zastąpią postanowienia ustawy z 11 maja 2001 r., i będą bardziej sprzyjać ponownemu wykorzystaniu lub przetwarzaniu opakowań, zgodnie z unijnymi standardami. Dotyczą one wszystkich opakowań wprowadzonych w Polsce do obrotu, bez względu na rodzaj materiału, a także powstałe z nich odpady.


PIENIĄDZE NA ROZBUDOWĘ KANALIZACJI I WODOCIĄGÓW
2013-05-22

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Chrzanowie złożyło wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych projektu „Gospodarka wodna w Chrzanowie – etap II”. Na jego realizację potrzeba ok. 50 mln zł. Poprzedni projekt (etap I), dofinansowany z Funduszu Spójności i już zrealizowany, opiewał na kwotę ok. 120 mln zł.


KWITNĄCE GŁOGI I AZALIE
2013-05-27

Warto teraz przespacerować się ul. Focha w Chrzanowie, gdyż zakwitły właśnie na różowo rosnące wzdłuż tej ulicy głogi. Zasadzono je jeszcze przed II wojną, stąd obecnie wyglądają jak drzewa. I w niczym nie przypominają krzewów z jakimi zwykle kojarzy się ten gatunek roślin.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje