20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: lipiec 2013


OBNIŻENIE KAR ZA USUWANIE DRZEW I KRZEWÓW
2013-07-09

Nie może być tak, że kiedy ktoś, kto dla ratowania życia swojego czy swoich bliskich wycina stare, spróchniałe drzewo, zostaje zaraz obłożony niebotycznie wysoką karą. Chcemy obniżyć kary za usuwanie drzew i krzewów i rozszerzyć katalog sytuacji, w których nie będą one w ogóle stosowane. Jednocześnie postaramy się, aby łatwiej było uzyskać zgodę na wycinkę drzew czy krzewów, które zagrażają zdrowiu czy życiu ludzi – zapowiada Janusz Zaleski, Główny Konserwator Przyrody.


CZY NASTĄPI OBNIŻKA „ŚMIECIOWEGO”?
2013-07-18

Prowadzący gospodarkę odpadami dla Chrzanowa, Libiąża i Trzebini - Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” zakładał, iż za obsługę systemu zapłaci firmom, które wygrają przetargi, łącznie prawie 19 mln zł (18,8). Tymczasem po otwarciu ofert i wyłonieniu zwycięzców okazało się, iż łączne koszty odbioru odpadów tylko nieznacznie przekroczą 9 mln zł (9,1). A to oznacza, iż obecnie obowiązujące stawki opłat (miesięcznie na mieszkańca) za śmieci segregowane – 8,70 zł oraz 15 zł za zmieszane, będą mogły być w przyszłości zmniejszone.


10 TYSIĘCY POJEMNIKÓW
2013-07-18

Wciąż trwa rozdzielanie pojemników na odpady komunalne, w jakie odbierająca je firma (MPO Jaworzno dla Chrzanowa i Libiąża) ma obowiązek zaopatrzyć właścicieli nieruchomości. Łącznie trzeba dostarczyć aż 10 tysięcy pojemników. Dlatego pomagają w tym również sołtysi. Bynajmniej nie bezinteresownie.


ZMIANA SPOSOBU NALICZANIA DOPŁAT DO SOLARÓW
2013-07-31

Od 1 października, obliczanie wielkości dopłaty do kolektorów słonecznych nastąpi w oparciu o wielkość powierzchni czynnej (wytwarzającej ciepło) paneli słonecznych a nie jak dotąd – w oparciu o ich powierzchnię całkowitą, czyli wymiary zewnętrzne.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje