22 kwietnia 2019, imieniny: Leona, Łukasza

Aktualności

Archiwum: sierpień 2013


BEZ OBAW O KONTO I ODSETKI
2013-08-06

Tak, jak nie wszyscy mieszkańcy natychmiast otrzymali pojemniki na swoje odpady komunalne, tak też jeszcze nie wszyscy otrzymali numery kont, na jakie powinni wnosić opłaty. Tymczasem termin tych pierwszych wpłat minął. Czy należy się martwić o karne odsetki?


PROJEKT ETAPU II „GOSPODARKI WODNEJ”
2013-08-07

Aby uporządkować w całości gospodarkę wodną w naszej okolicy, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie przygotowało projekt kolejnych inwestycji na terenie gmin jakie obejmuje swoim zasięgiem działania. Projekt zostanie zrealizowany, jeśli uzyska dofinansowanie z Programu Strategicznego Województwa Małopolskiego.


JEDNA RZEKA – JEDEN GOSPODARZ
2013-08-12

Woda nie zna podziału na resorty i płynie tak, jak chce natura. Dlatego musimy przygotować jednolite dokumenty dla każdego dorzecza, tzw. masterplany – oświadczył Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Informując jednocześnie, że Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej już rozpoczął procedurę wyłonienia wykonawcy masterplanów, które mają być zatwierdzone przez Radę Ministrów do końca sierpnia 2014 roku. Ponadto zmienione prawo wodne wprowadzi zasadę, że jedna rzeka ma tylko jednego gospodarza: od źródeł do ujścia.


LAUREACI XIV EDYCJI NARODOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
2013-08-13

Jury Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” wybrało laureatów XIV Edycji.  W kategorii „Samorząd” zwyciężyło miasto Kleczew, gmina Świdnica oraz sześć sołectw:  Gruszczyn (gmina Swarzędz), Jarosławiec Dolny (gmina Sitno), Krzykosy (gmina Kłodawa), Opypy (gmina Grodzisk Mazowiecki), Ossów (gmina Wołomin) i Paczkowo (gmina Swarzędz). Na liście laureatów i wyróżnionych nie ma żadnej jednostki z powiatu chrzanowskiego.


ATMOSFERA POD WIĘKSZĄ OCHRONĄ
2013-08-26

Polska musi dostosować się do przepisów UE, jakie ograniczają używanie substancji zubożających warstwę ozonową, w tym fluorowanych gazów cieplarnianych. Dlatego Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy, która zaostrza warunki wykorzystywania takich czynników w urządzeniach chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz ochrony przeciwpożarowej (gaśnice).


CZEKANIE NA WODĘ Z SZYBU WŁODZIMIERZ
2013-08-26

Zgodnie z prognozami naukowców, słup wody zalewającej wyrobiska zlikwidowanej kopalni Trzebionka, wciąż rośnie. I wciąż rośnie też w niej zawartość siarczanów. Obecnie przekraczają one dziesięciokrotnie dopuszczalny w wodzie pitnej poziom. Co czyni dziś ewentualny proces jej uzdatniania kompletnie nieopłacalnym. Jak długo?Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje