20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: wrzesień 2013


NA POMORZU PŁYNIE GAZ ŁUPKOWY
2013-09-02

W okolicy Lęborka w woj. pomorskim, po raz pierwszy w Europie udało się uzyskać  długookresowy wypływ gazu łupkowego na znaczącą skalę bez wspomagania. Gaz płynie tu już od 21 lipca br., obecnie w ilościach ok. 8.500 m3 na dobę. Co podkreślają fachowcy, zastosowano tam typową, hydrauliczną technikę szczelinowania a do stymulacji wypływu nie użyto żadnych metod odbiegających od tych, które są praktykowane na szeroką skalę w Ameryce. Czyli wyłącznie metody sprawdzone i bezpieczne dla środowiska.


GRZYBOBRANIE – BEZPIECZNE I KONKURSOWE
2013-09-02

Jak informują Lasy Państwowe, co najmniej 20 milionów kilogramów grzybów jadalnych czeka na nas każdego roku w polskich lasach. Każdy ma zatem szansę znaleźć kilka koźlarzy, borowików, kurek, maślaków czy innych smakowitości. Byle unikać grzybów trujących. Dlatego przypominamy  podstawowe zasady bezpiecznego grzybobrania a także zapraszamy na ogólnokrajowe mistrzostwa – bo takie są - w zbieraniu grzybów!


W CHRZANOWIE POWSTAJE PSZOK
2013-09-02

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) to miejsce, do którego mieszkańcy mogą dostarczyć i bezpłatnie zostawić wytwarzane przez siebie, posegregowane odpady komunalne. Zostanie on uruchomiony przy ul. Śląskiej 64a (obiekty dawnej kopalni „Matylda”).


KAMELEON NAD ULICĄ TRZEBIŃSKĄ
2013-09-09

Nowy wiadukt nad ul. Trzebińską, którym biegnie budowana obwodnica wschodnia Chrzanowa, jeszcze nie ma oficjalnej nazwy, ale z racji zmieniających się kolorów już go ochrzczono potocznie „Kameleonem”. Podczas próby oświetlenia wyglądał imponująco i pięknie. Tak, jak to widać na publikowanych tu zdjęciach Łukasza Michalika z Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej..


CHRZANOWSKO-LIBIĄSKA STREFA PRZEMYSŁOWO USŁUGOWA
2013-09-09

Aby pozyskać nowe miejsca pracy dla mieszkańców, władze Chrzanowa i Libiąża postanowiły zjednoczyć siły tworząc na granicy swoich gmin wspólną strefę przemysłowo usługową. Ma obejmować ponad sto hektarów uzbrojonego terenu, tak by mogły tam ulokować się także wielkie przedsiębiorstwa. I szybko, bo bez formalnych oraz merytorycznych przeszkód, podjąć działalność produkcyjną


TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU W CHRZANOWIE
2013-09-13

Najbliższy tydzień przebiega w Chrzanowie pod znakiem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W jego ramach szereg imprez organizuje nasza Miejska Biblioteka Publiczna. W dniach od 15 do 20 września będzie m. in. rajd, warsztaty ekologiczne, gra biblioteczna oraz pokaz akrobacji rowerowych.


ROWERY I NOGI ZAMIAST AUT
2013-09-16

Co proponują swoim mieszkańcom, w rozpoczynającym się Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu – miasta zagraniczne i polskie? Wszędzie, w tym także w Chrzanowie, będą prowadzone akcje edukacyjne, pokazujące korzyści z korzystania z komunikacji zbiorowej, jeżdżenia na rowerze i chodzenia piechotą, a także racjonalnego używania samochodów osobowych. Wszystko po to, by oddychać czystszym powietrzem, wydłużając własne życie oraz zmniejszając prawdopodobieństwo chorób układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.


WODA Z SZYBU WŁODZIMIERZ – WCIĄŻ NIEUŻYTECZNA
2013-09-26

Wielkie rezerwy wody wypełniającej wyrobiska zlikwidowanej kopalni Trzebionka, wciąż nie nadają się do wykorzystania – nawet do celów przemysłowych, głównie z powodu znacznej zawartości siarczanów.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje