20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: styczeń 2014


NOWE PRZEPISY W SPRAWIE OPAKOWAŃ
2014-01-10

Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy odnośnie gospodarowania opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. W ich myśl, zgodnie z europejskimi standardami, więcej opakowań ma być powtórnie wykorzystanych i przetworzonych. Ponadto mają prowadzić, jak twierdzi Ministerstwo Środowiska, do „większej przejrzystości rynku, do ograniczenia funkcjonowania szarej strefy oraz do zwiększenia środków finansowych na edukację ekologiczną”.


PIENIĄDZE Z LASÓW NA DROGI LOKALNE
2014-01-13

Projekt nowelizacji ustawy o lasach, jaki właśnie przyjęła Rada Ministrów, nie ma na celu „ani prywatyzacji, ani ograniczenia korzystania z lasów”. Chodzi natomiast o to, by „Lasy Państwowe przekazywały pieniądze na drogi lokalne” – twierdzi Maciej Grabowski, minister środowiska. Dzięki temu, w ciągu najbliższych dwóch lat, LP przekażą 1,6 mld zł do budżetu państwa, z czego 1,3 mld zostanie przekazane na rozwój infrastruktury drogowej.


NASZE ZASIARCZONE NIEBO
2014-01-20

       Właśnie opublikowany raport „Województwo Małopolskie 2013” zawiera jak co roku dane na temat zanieczyszczenia środowiska, w tym także naszych okolic, czyli powiatu chrzanowskiego. I jak co roku, pomiary zanieczyszczeń powietrza przez stację monitoringową w Trzebini nie napawają optymizmem. Choć wyniki są już dużo lepsze niż w latach ubiegłych, to wciąż przodujemy we wdychaniu dwutlenku siarki.


EKOLOGICZNA OFENSYWA PRAWNA
2014-01-20

          Po zmianach personalnych na stanowisku ministra środowiska i kilku jego wiceministrów, resort ten wprowadza konsekwentnie projekty kolejnych zmian obowiązującego prawa. Już informowaliśmy o zamiarze nowelizacji Prawa leśnego. Teraz nadeszła kolej na nowelizację Prawa ochrony środowiska, Prawa wodnego, Prawa górniczego oraz niektórych innych ustaw.


OBNIŻKA OPŁAT „ŚMIECIOWYCH”
2014-01-22

        Stawki opłat miesięcznych za odbiór śmieci z naszych mieszkań ulegną nieznacznej obniżce, najprawdopodobniej już od kwietnia. Tak wynika z bilansu przychodów i wydatków, sporządzonego przez Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalne”, który zarządza systemem gospodarowania odpadami komunalnym w Chrzanowie, Libiążu i Trzebini.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje