20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława

Aktualności

Archiwum: luty 2014


PRZYPOMINAMY: NIE ZATRUWAJ SIEBIE I INNYCH
2014-02-03

      Poważny problem, jaki stanowi spalanie odpadów w domowych paleniskach, powtarza się co roku. Niestety, także teraz, gdy wraz z obowiązkowymi opłatami za odbiór śmieci już nie ma potrzeby „zagospodarowywać” je w inny sposób. Niemniej, niektórzy, chcąc oszczędzić opał, wrzucają do paleniska przeróżne śmieci, głównie plastikowe pojemniki oraz opakowania. I łamiąc prawo, bo jest to proceder karalny, zatruwają atmosferę dookoła, narażając siebie oraz sąsiadów na groźne choroby.


PRZEBUDOWA SKŁADOWISKA ODPADÓW W BALINIE
2014-02-06

       Aby Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie uzyskał wymagany status regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów, musi posiadać ich sortownię oraz kompostownię.


DOFINANSOWANIE ENERGOOSZCZĘDNOŚCI POLAKÓW
2014-02-14

Jak wynika z planów Ministerstwa Środowiska na 2014 rok, każdy Polak będzie mógł ubiegać się w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o przyznanie dopłaty do kredytów na energooszczędne budownictwo mieszkaniowe.


EKOLODZY BĘDĄ DORADZAĆ MINISTROWI
2014-02-26

Ministerstwo Środowiska ogłosiło nabór przedstawicieli organizacji ekologicznych do Komisji ds. GMO (Organizmów Genetycznie Zmodyfikowanych), stanowiącej organ opiniodawczo-doradczy tego resortu. Jej zadaniem jest m.in. wydawanie opinii w kwestii uzyskiwania zezwoleń na prace z użyciem organizmów genetycznie zmodyfikowanych oraz opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących GMO oraz bezpieczeństwa biologicznego.Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje