23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha

Aktualności

Archiwum: maj 2014


OPALAMY GŁÓWNIE WĘGLEM
2014-05-08

Jak wynika z blisko 300. ankiet, które już wpłynęły od mieszkańców do Wydziału Ochrony Środowiska UM, domy w naszej Gminie są ogrzewane głównie węglem.


OSTROŻNIEJ Z GENETYCZNYMI MODYFIKACJAMI
2014-05-08

Rada Ministrów postanowiła przedłożyć Sejmowi nowelizację ustawy o organizmach genetycznie zmodyfikowanych, która ma na celu „zwiększenie bezpieczeństwa ludzi i środowiska w związku z działaniami prowadzonymi z mikroorganizmami i organizmami genetycznie zmodyfikowanymi”. Chodzi zwłaszcza o zaostrzenie warunków funkcjonowania zakładów inżynierii genetycznej tak, by zmutowane organizmy nie dostały się w sposób niekontrolowany do środowiska.


SPRZĄTANIE DZIKICH WYSYPISK
2014-05-12

Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” przystępuje do sprzątania dzikich wysypisk, ale wyłącznie na posesjach publicznych, czyli samorządowych albo skarbu państwa.


CO WOLNO W LESIE
2014-05-13

Co nam wolno, a czego nie, gdy na majówkę udajemy się do państwowego lasu?


KOSZTY WYWOZU ŚMIECI ROSNĄ, OPŁATA NIE
2014-05-13

Jak pokazują wyniki przetargów na wywóz odpadów komunalnych z terenu gmin Libiąż i Trzebinia, koszty tej usługi znacznie wzrosły. Z pewnością nie inaczej będzie po rozstrzygnięciu przetargu w gminie Chrzanów. Jednak Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” nie zapowiada  podwyżek opłat za odbiór śmieci od mieszkańców.


ULICA KWITNĄCYCH GŁOGÓW
2014-05-15

W Chrzanowie jest tylko jedna taka ulica – Marszałka Focha, wysadzona w całości głogami. Do tego jeszcze przed II wojną, stąd te drzewa, obsypane podczas kwitnienia różowym kwiatostanem przypominającym małe różyczki, są wyjątkowo dorodne. I właśnie, jak co roku o tej porze, już zaczynają zachwycać przechodniów. Kto tej alei głogów, stanowiącej pomnik przyrody, jeszcze nie widział, powinien się tam przespacerować koniecznie.


I TY MOŻESZ ZAJRZEĆ DO GNIAZDA
2014-05-15

Wystarczy w Internecie wpisać adres: www.lasy.gov.pl/rybolow, by zajrzeć on-line do gniazda rybołowów. Transmisję tę uruchomiły Lasy Państwowe, by każdy miłośnik przyrody mógł obserwować życie i zwyczaje tych rzadkich drapieżnych ptaków. A podglądana para akurat spodziewa się potomstwa…


W OCZEKIWANIU NA OCZYSZCZENIE WŁODZIMIERZA
2014-05-20

Ostatnie badania naukowców z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej pozwoliły ustalić, że samooczyszczenie wody w ujęciu Włodzimierz – szybie zlikwidowanej kopalni „Trzebionka” – nastąpi nie wcześniej niż za 40 lat. A to oznacza, iż szyb trzeba odpowiednio zabezpieczyć oraz monitorować, co kosztuje niemało. Jak zdobyć na ten cel pieniądze i czy wydawać je warto?Archiwum

2015: styczeń
2014: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: wrzesień, październik, listopad, grudzień


NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje