23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii,

Aktualności

OPALAMY GŁÓWNIE WĘGLEM

2014-05-08

Jak wynika z blisko 300. ankiet, które już wpłynęły od mieszkańców do Wydziału Ochrony Środowiska UM, domy w naszej Gminie są ogrzewane głównie węglem.W następnej kolejności wymienia się eko-groszek, dalej gaz, a sporadycznie drewno. Przypominamy, iż ankiety można wypełniać i przesyłać (także drogą elektroniczną) do 30. maja.
 Ilość zużywanego węgla zależy oczywiście od wielkości mieszkania, rodzaju i stanu używanego pieca oraz stanu budynku (jego termoizolacji). Dlatego liczby podawane w ankietach są różne. Przykładowo, na ogrzanie lokalu o powierzchni 76 m kw.  jego właściciel potrzebuje w sezonie 3 tony węgla.  A inny, choć ma podobny lokal (80 m kw.) i stosunkowo nowy piec (2005 r.) potrzebuje na sezon aż 5 ton.
 Jak już informowaliśmy, zebrane dane pozwolą określić potrzeby finansowe konieczne do wymiany domowych palenisk na bardziej ekologiczne, które będą emitowały do atmosfery mniej gazów cieplarnianych. Ankieta jest dostępna na naszym portalu, na pasku menu z lewej strony, w dziale „Czystość, Porządek i Ty”.Powrót


Podziel się:

NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje