23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii,

Aktualności

KOSZTY WYWOZU ŚMIECI ROSNĄ, OPŁATA NIE

2014-05-13

Jak pokazują wyniki przetargów na wywóz odpadów komunalnych z terenu gmin Libiąż i Trzebinia, koszty tej usługi znacznie wzrosły. Z pewnością nie inaczej będzie po rozstrzygnięciu przetargu w gminie Chrzanów. Jednak Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” nie zapowiada  podwyżek opłat za odbiór śmieci od mieszkańców.Do przetargu w Libiążu stanęła tylko jedna firma – MPO Jaworzno. Podobnie było w Trzebini, z tym, iż tam wystartowała miejscowa spółka Usługi Komunalne. Obaj kontrahenci podali ceny przewyższające cenę skalkulowaną przez ZM”GK” w formie miesięcznego ryczałtu za wywóz odpadów. I tak w Libiążu będzie to kosztowało miesięcznie 250 tys. zł (przy wstępnej kalkulacji na poziomie 210 tys. zł). Natomiast w Trzebini ryczałt wyniesie 285 tys. zł (przy kalkulacji 265 tys. zł).
 Otwarcie ofert w Chrzanowie nastąpi 21 maja. Nasze miasto jest dla przedsiębiorców bardziej „łakomym kąskiem”, gdyż mieszkańców tu więcej i stąd dużo wyższe koszty wywozu śmieci. Skalkulowana na potrzeby przetargu kwota ryczałtu stanowi do czasu jego rozstrzygnięcia informację poufną.
 - Funkcjonowanie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi ma być z definicji niedochodowe. Dlatego to, co zaoszczędziliśmy na niższych stawkach z poprzednich przetargów, obecnie uzupełni budżet przy stawkach podwyższonych, jakie określiły wygrywające firmy. Dzięki temu, obecnie mieszkańcy nie muszą się obawiać podwyżek opłaty „śmieciowej” – informuje Przemysław Deda, prezes zarządu ZM”GK”. Powrót


Podziel się:

NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje