23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii,

Aktualności

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ „ŚRODOWISKO INFORMACJI 2014”

2014-09-10

Jak informowaliśmy, 1-2 października, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odbędzie się, organizowana przez Ministerstwo Środowiska konferencja „Środowisko Informacji 2014”. To pierwsze tego typu ogólnopolskie wydarzenie, poświęcone w całości udostępnianiu informacji o środowisku w sieci i jej praktycznemu wykorzystaniu. By w nim uczestniczyć należy wypełnić – już udostępniony - formularz rejestracyjny pod adresem:
https://ankiety.mos.gov.pl/953431/lang-plPierwszego dnia  (1 października) odbędzie się sesja plenarna (dla ok. 350 osób), natomiast drugiego dnia sześć równoległych sesji i warsztatów tematycznych, każda przeznaczona dla około 40-80 osób. Oto więcej szczegółów o sesjach tematycznych.
1. Oceny oddziaływania na środowisko – prezentacja możliwości wykorzystania danych GIS, przykłady (z)realizowanych inwestycji, oczekiwania administracji, możliwości techniczne, uwarunkowania prawne, wiarygodność i jakość informacji o środowisku i jego ochronie.
2. Wykorzystanie danych o środowisku w edukacji i turystyce –informacje z parków narodowych i krajobrazowych, Generalnej Dyrekcji Ochrony środowiska, Państwowego Instytutu Geologicznego, Lasów Państwowych, organizacji turystycznych oraz wybranych firm.
3. Nowe metody badawcze i pomiarowe z zastosowaniem teledetekcji i GIS - korzyści współpracy nauki z biznesem i administracją dla pozyskiwania i przetwarzania danych jak najlepszej jakości.
4. Źródła danych i informacji o środowisku –  rola GIS w informacji o środowisku oraz prezentacje gotowych lub opracowywanych zbiorów, baz danych i geoportali, umożliwiających aktywny dostęp do danych i informacji o środowisku (GDOŚ, GIOŚ, Lasy Państwowe, Państwowy Instytut Geologiczny, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Biuro Nasiennictwa Leśnego oraz Karkonoski Park Narodowy). Sesję otworzy przedstawiciel Open Geospatial Consortium.
5. Wykorzystanie technologii w pozyskiwaniu danych – przykłady wykorzystania technologii teledetekcyjnych oraz narzędzi GIS jako standardu zapewniającego jakość informacji. Prezentacje produktów i rozwiązań komercyjnych.
6. Warsztaty komputerowe zorganizowane przez firmy Esri Polska oraz MGGP Aero, podczas których można stworzyć mapę w internecie, poznać podstawy analiz przestrzennych czy specyfikę pracy z danymi teledetekcyjnymi.
  Strona główna konferencji:

 http://www.mos.gov.pl/kategoria/5731_konferencja_srodowisko_informacji/ Powrót


Podziel się:

NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje