23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha

Aktualności

GDZIE CHCEMY ŻYĆ, CZYLI „KRAJOBRAZ POLSKI"

2014-10-24

 Przesunięcie w stronę ochrony własności nad ochronę dobra publicznego, a także wzrost możliwości technologicznych i finansowych  spowodowały, że zgubiliśmy to, co powinno służyć ochronie przestrzeni, w której żyjemy, i z której korzystamy. Wszyscy zgadzamy się co do potrzeby ochrony krajobrazu. Ale dlaczego nie jesteśmy w stanie dokonać zmiany?  - Stwierdził wiceminister środowiska, Główny Konserwator Przyrody Piotr Otawski na konferencji „Gdzie chcemy żyć – Krajobraz Polski”, zorganizowanej w ramach Forum Debaty Publicznej „Samorząd terytorialny dla Polski”.Odpowiedzi na to fundamentalne dla ekologii pytanie jednak nie znaleziono. Skończyło się na „wymianie poglądów na temat zarządzania jakością przestrzeni publicznej i kształtowania kultury architektonicznej, w związku z prezydencką inicjatywą ustawodawczą mającą na celu ochronę polskiego krajobrazu”.
 Przed Pałacem Prezydenckim, w którym obradowano,  Prezydent Bronisław Komorowski otworzył wystawę „Krajobraz dobry i zły”, stanowiącą plon konkursu fotograficznego. Jego uczestnicy utrwalali na zdjęciach dobre i złe przykłady ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce.
 Organizatorzy konkursu zastrzegli sobie prawo publikacji zgłoszonych na nim prac. Dlatego pokazana tu fotografia pochodzi spoza tego konkursu. Ale nadesłane tam prace można obejrzeć pod adresem:
http://architektura.muratorplus.pl/polski-krajobraz/zdjecia/Powrót


Podziel się:

NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje