23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii,

Aktualności

BERGERBAU CHCE WKROCZYĆ DO CHRZANOWA

2011-04-12
Koncern budowlany BergerBau, działający w Niemczech (z centralą w Passau), Czechach, Słowacji i Polsce - zamierza wybudować w gminie Chrzanów wytwórnię mas bitumicznych. Pozytywną opinię w tej sprawie wystawił już Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie.


Burmistrz Chrzanowa czeka jeszcze z wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji, na opinię Sanepidu. Firma BergerBau zapewnia, iż realizuje swoje projekty, jakie powstały w wielu europejskich miastach, "zgodnie z duchem czasu i zasadami ochrony środowiska".

Wytwórnia mas bitumicznych, mająca powstać z dala od zabudowy mieszkaniowej, w okolicy planowanej spalarni odpadów (sąsiedztwo ZG "Trzebionka"), będzie trzecią taką wytwórnią koncernu w Polsce (po Wrocławiu, Goraju i Świątnikach). Ma funkcjonować jedynie w porze dziennej, od 6 do 22.

Spółka BergerBau Polska wykonała szereg nowych odcinków dróg i autostrady A4, głównie w okolicy Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy oraz Gorzowa Wielkopolskiego. Jak napisano w firmowym folderze: "Polska branża budowlana jest motorem napędowym gospodarki. My jesteśmy jego częścią".

(HH)


Powrót


Podziel się:

NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje