23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii,

Aktualności

KONTROLA ODPADÓW I ŚCIEKÓW

2011-04-29
Po weekendzie majowym wyruszą w teren zespoły kontrolujące dokumentację wywozu odpadów i ścieków z posesji na terenie gminy Chrzanów. Nie należy się zatem zdziwić, gdy zapuka do nas pracownik wydziału ochrony środowiska w towarzystwie funkcjonariusza policji.


- Kontrole będą wyrywkowe, ale potrwają aż do jesieni, obejmą więc niemało gospodarstw domowych. Warto już wcześniej przygotować odpowiednie dokumenty, czyli umowy o wywozie odpadów komunalnych i nieczystości płynnych, tam gdzie nie ma kanalizacji - informuje naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska chrzanowskiego UM, Danuta Grzesiak.

Jak dodaje, takie kontrole prowadzi się co roku. I co roku widać, iż mieszkańcy coraz bardziej dbają o środowisko, gdyż z większości posesji odpady są wywożone przez specjalistyczne firmy. Niemniej, wciąż są wyjątki. Tu urzędnicy i funkcjonariusze nie będą już nikogo upominać ani pouczać, tylko wystawią mandaty lub w przypadkach drastycznych wystąpią o nałożenie grzywny. Ta ostatnia może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

 

(HH)Powrót


Podziel się:

NARODOWY KONKURS EKOLOGICZNYZobacz zdjęcia i dodaj swoje